Logo3

عبدالرضا مهاجری‌نژاد درباره برنامه‌های نوروزی این استان بیان کرد: ستاد این استان تشکیل شد و هماهنگی‌های لازم با مهمان‌پذیر‌ها، هتل‌ها، مدارس و کمپ‌های نوروزی انجام شده است. با توجه به تبلیغاتی که درباره این استان انجام شده پیش‌بینی می‌کنیم گردشگران نوروزی فراتر از آن چیزی باشند که ما تصور می‌کنیم. او ادامه داد: مدارس هم در مراکز استان و شهرستان‌ها و همچنین باغ گلستان و قلعه فلک‌الافلاک برای گردشگران نوروزی آماده هستند. سعی می‌کنیم بازارچه صنایع دستی نیز که 100 غرفه از آثار هنرمندان این استان هستند را برای نوروز افتتاح کنیم. مهاجری‌نژاد بیان کرد: برای اولین‌بار در این استان سالن روباز موسیقی در باغ گلستان برای گردشگران نوروزی آماده می‌شود.


او یکی از جاذبه‌های دیدنی این استان را آبشار دانست و گفت: این استان را به عنوان پایتخت پل‌های تاریخی و شهر آبشارها می‌شناسند.
مدیرکل میراث فرهنگی این استان اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم با دهیاری‌ها انجام شده تا اقدامات لازم برای پذیرایی از گردشگران نوروزی را انجام دهند. همچنین نرخ مصوب به هتل‌ها اعلام شده است تا خودشان تخفیفات لازم را به گردشگران نوروزی بدهند.
مهاجری‌نژاد گفت: همچنین برنامه آموزشی برای چگونگی برخورد گارسن‌ها و پرسنل هتل‌ها با گردشگران داشته‌ایم. در ستاد استانی نیز تقریبا 70 نفر به صورت شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی این استان آماده هستند.