Logo3
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای اسلامی شهر شیراز آمادگی کامل خود را برای تعامل حداکثری با استاندار منصوب دولت اعلام می‌دارد. شورای شهر شیراز آماده همکاری با استاندار منتخب دولت است غلام مهدی حقدل اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد همدلی و همزبانی دولت و ملت و تأکیدات نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، شورای شهر شیراز روابط خود را با استاندار جدید فارس بر مبنای تعامل و همکاری، مستقر می‌سازد.
این عضو شورا یادآور شد: تمام حرف‌ و حدیث‌ها تا قبل از انتخاب استاندار بود و اکنون دیگر زمان حرف‌ها و نظرها تمام‌شده و زمان آن رسیده که همگان با نماینده منتخب دولت در استان همکاری کنند.
وی افزود: مشکلات فارس و در رأس آن بیکاری همت پولادین و عزم راسخ تمام متولیان و دستگاه‌ها را نیاز دارد و شورای شهر و شهرداری در این راستا حداکثر همکاری و تعامل را انجام خواهند داد. حقدل ادامه داد:

در جمهوری اسلامی هیچ جناحی نمی‌تواند برای همیشه رقیب را حذف کند و این گردونه همواره در حال گردیدن است پس چه‌ بهتر که از توان رقیبی که در چارچوب نظام قرار دارد برای پیشبرد منافع مردم و کشور استفاده کرد. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: برخی عناصر کوته‌فکر نیز از طرح مسائل قومیتی و ناسیونالیستی دست‌بردارند و توجه کنند که فارس، لر و ترک و ... همه در کشور ایران اسلامی برادر و برابر هستند و در این استان از قدیم‌الایام همزیستی و اتحاد تمام اقوام را شاهد بوده‌ایم. حقدل خاطرنشان کرد: ایجاد فضای دوقطبی و ناسیونالیستی و طرح سخنانی در این سطوح پایین، شایسته استان فارس نیست و مناسب است هر کس که توان خدمت و شایستگی دارد از هر قومیتی که هست آن را در میدان عمل محک زند. وی بیان کرد: انتخاب استاندار حق دولت است و به‌ هر حال دولت بنابر شایستگی‌هایی این انتخاب را انجام می‌دهد و استاندار جدید فارس نیز به‌طور قطع واقف هستند که استفاده از نیروهای بومی این استان برای بالفعل کردن ظرفیت‌ها و ایجاد مشارکت حداکثری اهمیت دارد. حقدل در ادامه گفت: ما در مورد استاندار تازه منصوب‌ شده فارس هیچ قضاوت و پیش‌داوری نخواهیم داشت و امید داریم مانند استاندار سابق در راستای تعامل و حفظ وحدت حرکت کنند. وی افزود: از استاندار جدید فارس با توجه به سوابق ارزنده مدیریتی انتظار می‌رود اجازه ندهد جو صمیمی استان توسط برخی عناصر تندرو مخدوش شود و مطمئن باشد که شورا و شهرداری در راستای خدمت به نحو احسن به مردم، از هیچ‌گونه همکاری دریغ نخواهد کرد. رئیس شورای شهر شیراز ادامه داد: شورای اسلامی شهر شیراز با استاندار سابق تعامل حداکثری داشت و وی به‌نوعی عضوی از شورا تلقی می‌شد و استاندار جدید نیز می‌تواند وحدت و تعامل حداکثری در راستای خدمت به مردم را به منصه ظهور برساند. وی در مورد تأکیدات نماینده ولی‌فقیه در مورد مسائل خلاف اخلاق برخی باغات مجالس نیز گفت: ما آمادگی داریم هرگونه همکاری لازم را با دستگاه‌های امنیتی و انتظامی برای پاک‌سازی محیط باغات انجام دهیم و اعتقاد داریم برخی مفاسدی که در این باغ‌ها رخ می‌دهد مصداق بارز تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام است و باید با آن برخورد قاطع صورت گیرد.