Logo3

رییس دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد گفت: هدف ما گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی است.

دکتر کوروش اردوخانی که در نشست مطبوعاتی هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد سخن می‌گفت افزود: دانشگاه آزاد فیروزآباد اولین و باسابقه‌ترین واحد دانشگاه آزاد در استان است که در اسفندماه سال 63 مجوز فعالیت گرفت و کار خود را رسما در مهرماه سال 1364 در چهار رشته آغاز کرد.


وی افزود: امروز در جایگاهی هستیم که واحد فیروزآباد با سایت اداری به وسعت 25 هکتار و دو سایت کشاورزی 37 هکتار و 17 هکتار در حال خدمت‌رسانی به مردم و دانشجویان سراسر کشور است.

تمرکز بر تحصیلات تکمیلی


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد با بیان اینکه این واحد دانشگاهی دارای 80 رشته تحصیلی از مقطع کاردانی تا کارشناسی ارشد است، افزود: اکثر رشته‌ها و دانشجویان این دانشگاه در مقطع ارشد و دکترای تخصصی فعالیت دارند.
اردوخانی افزود: در این دانشگاه بیش از 230 هیات علمی و استاد مدعو فعالیت دارند که بیش از 60 درصد آنها دارای مرتبه استادیاری هستند.
وی تصریح کرد: پرونده حدود 10درصد از اعضای هیات علمی این دانشگاه در مرحله تبدیل به دانشیاری است. این در حالی است که این دانشگاه دارای 2 استاد تمام‌وقت است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد تعداد دانشجویان این واحد دانشگاهی را بیش از 4000 نفر عنوان کرد و افزود: قسمت اعظم این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

قدیمی‌ترین واحد دانشگاهی


اردوخانی با تاکید بر اینکه این دانشگاه قدیمی‌ترین واحد دانشگاه آزاد در استان بوده که از پتانسیل‌های بالایی برخوردار است، افزود: سه مرکز دانشگاهی فراشبند، قیروکارزین و میمند زیرنظر این واحددانشگاهی اداره می‌شوند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد با تاکید بر اینکه برنامه این واحد دانشگاهی گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی است، افزود: این برنامه بر اساس  سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد و ریاست عالیه آن مبنی بر گسترش تحصیلات تکمیلی تدوین شده است.
وی در عین حال گفت: در کنار تحصیلات تکمیلی به دنبال گسترش رشته‌های علوم‌پزشکی و اخذ مجوز راه‌اندازی رشته پرستاری و مامایی در مقطع کارشناسی ارشد نیز هستیم.

امکانات این واحد دانشگاهی


اردوخانی در ادامه با برشمردن امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد گفت: سایت خوابگاهی این دانشگاه که در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد ظرفیت پذیرش 1800 نفر را داراست که در حال حاضر نزدیک به 1000 دانشجوی دختر در آن حضور دارند.
وی برگزاری اردوهای فرهنگی تفریحی زیارتی و سیاحتی را از جمله برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه بر شمرد و گفت: اعزام دانشجویان فیروزآباد و مراکز تابعه به مشهد و اردوهای راهیان نور از برنامه‌های
دیگر این دانشگاه است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد صدور یک‌روزه دانشنامه موقت دانشجویان را از جمله اقدامات برتر این دانشگاه عنوان کرد و افزود: دانشجویان این دانشگاه در همان روز اتمام تسویه‌حساب، مدرک دانشنامه موقت پایان تحصیلاتشان را دریافت می‌کنند.
دکتر اردوخانی با بیان اینکه در حوزه پژوهش کل مقالاتی که در طول یک سال گذشته در این دانشگاه ارایه شده 354 مقاله بوده، افزود: تعداد مقالات آی اس آی 25 مقاله و مقالات منتشر شده در نشریات معتبر خارجی 17مورد بوده است. این در حالی است که اساتید این دانشگاه در این دوره زمانی موفق به چاپ 5 جلد کتاب شده‌اند.
وی در ادامه، دیگر امکانات این واحد دانشگاهی را اینگونه برشمرد:
22 آزمایشگاه تحقیقاتی با متراژ 2200متر مربع،36 آزمایشگاه آموزشی به متراژ 7093 متر مربع
11 انجمن علمی مصوب و....

یک مزیت خاص

دکتر کوروش اردوخانی


اردوخانی نزدیکی این واحد دانشگاهی به عسلویه را یک مزیت برای این دانشگاه دانست و با تاکید بر لزوم ارتباط گسترده دانشگاه و صنعت افزود: در چنین شرایطی این دانشگاه اقدام به خرید یک دستگاه انمال enemal کرده است.
وی گفت: این دستگاه کاربرد زیادی در بخش تحقیقاتی در رشته‌های شیمی و پتروشیمی دارد.
اردوخانی گفت: این دستگاه، دستگاهی است که هر ماده ناشناخته راشناسایی می‌کند و هزینه خرید آن در سال گذشته 700میلیون تومان بوده است.
وی پیش‌بینی کرد این دستگاه بتواند درآمد خوبی برای این واحد دانشگاهی داشته باشد.
رییس دانشگاه آزاد فیروزآباد با تاکید بر مزیت نزدیکی به پارس جنوبی برای این دانشگاه افزود: ما می‌توانیم ارتباط تنگاتنگی با پارس جنوبی داشته باشیم از این رو به دنبال راه‌اندازی مرکز آموزشی نفت و گاز هستیم که می‌تواند اولین مرکز از این نوع در جنوب استان فارس باشد.

دانشگاه فیروزاباد

 

ماه رویان شماره : 321