Logo3
رييس دوره‌ای شوراي هماهنگي احزاب اصلاح‌طلب فارس

رييس دوره‌ای شوراي هماهنگي احزاب اصلاح‌طلب فارس با بيان اينکه تفکر اصلاح‌طلبي نشات گرفته از روحيه انقلابي امام خميني (ره) برای اصلاح امور در دوران طاغوت است، گفت: نقش اصلاح‌طلبان در برهه‌هاي انقلاب انکار ناپذير است.

 

ويژگي مهم انقلاب


نوذر امامي با بيان اينکه مهمترين ويژگي انقلاب اسلامي، مردمي بودن آن است که در جمهوريت و اسلاميت نظام برآمده از آن تبلور مي‌يابد، افزود: اصلاح‌طلبان که در سال‌هاي اوليه انقلاب نيروهاي خط امامي ناميده می‌شدند، با اعتقاد بر اين موضوع که در تفکر امام(ره) مردم داراي کرامت، آزادي و حق تعيين سرنوشت خود هستند، همواره در تمام صحنه‌ها در کنار مردم و در لایه‌های مختلف جامعه حضور داشتند تا ثابت کنند براي پيش برد اهداف انقلاب از هيچ تلاشي فروگذار نخواهندکرد.
وي با بيان اينکه اصلاح‌طلبان در سال‌های اوايل پيروزي انقلاب نهادهای انقلابي را طراحي کردند که باعث تنومند شدن نهال انقلاب شد، افزود: هنوز اين نهال نو پا بود که با شروع جنگ تحميلي جوانان خوش‌فکر خط امامي حضور در جبهه‌های حق عليه باطل را بر نشستن پشت ميز و نیمکت‌های مدرسه و دانشگاه ترجيح دادند و براي دفاع از عزت و شرافت کشور و نظام به جبهه‌های حق عليه باطل رفتند.

حماسه هويزه


امامي با ذکر اين موضوع که در روزهاي نخست جنگ بود که جمعي از دانشجويان خط امام و فاتحان لانه جاسوسي در اولين روزهاي تجاوز عراق به خاک ايران، خودشان را به خوزستان رسانده و در سوسنگرد و هويزه رشادت کردند، افزود: حماسه هويزه ثابت کرد دانشجويان تنها در اقدامات پر سر و صداي سياسي پيشگام نيستند بلکه در جانبازي و شهادت‌طلبي هم خط مقدم هستند. بدين ترتيب دانشجويان پيرو خط امام (ره) به عنوان ملاک و معيار تبعيت از ولي فقيه، تفکر و عمل انقلابي در جامعه مطرح شدند؛ ملاکي که مي‌شد جريانات مدعي انقلابي بودن و مذهبي بودن را با آن سنجيد.
دبير حزب اعتماد ملي در استان فارس با بيان اينکه اصلاحات پروسه‌ای دایمي جهت توسعه در جامعه است، افزود: آمار آزاده، ايثارگر و شهدايي که در دهه اول انقلاب تفکر اصلاح‌طلبانه داشتند نشان دهنده آن است که جوانان خط امامي دران مقطع نيز تا پاي جان پاي انقلاب اسلامي ايستاند.
امامي با بيان اينکه اصلاحات تمام شدني نيست، افزود: پس از پايان جنگ تحميلي ودر زماني که کشور احتياج به سازندگي داشت، اين «بچه‌های خوب» جنگ بودند که در بازگشت به پشت خط مقدم، لباس سازندگي به تن کردند تا در آباداني کشور نقش ايفا کنند.
وي با تاکيد بر اينکه اصلاح‌طلبي در ذات انقلاب است، افزود: به همين دليل است که در طول چهار دهه که از عمر انقلاب اسلامي می‌گذرد، اصلاح‌طلبان هيچگاه نظام را تنها نگذاشته‌اند.
امامي ادامه داد: پس از آنکه اصلاح‌طلبان در دوران سازندگي ماموریت خود را به خوبي انجام دادند با روي کار آمدن دولت اصلاحات فضا را براي خدمت در قالب ژانرهای سياسي مناسب ديدند. از اين رو بود که اصلاح‌طلبان پس از سال 76 با تلاش براي نهادينه کردن صلح و دوستي، آزادي، عدالت، پيشرفت و آرامش در جامعه و کم کردن فاصله طبقاتي در بين مردم قدرت اجرايي کشور را در دست گرفتند.
رييس دوره‌ای شوراي هماهنگي احزاب اصلاح‌طلب فارس با بيان اينکه در مقطع 76 تا 84 که دولت در اختيار اصلاح‌طلبان بود، عليرغم بحران‌سازي گروهي خاص اصلاح‌طلبان توجه و نگاهشان به محرومين و لایه‌های آسيب‌پذير جامعه معطوف کردند، افزود: برخلاف غوغاسازي جناح مخالف در اين ايام، اصلاح‌طلبان بيشتر تلاش رامتوجه خدمت به محرومين می‌کردند.
امامي عنوان کرد: راه‌اندازي سازمان‌های مردم نهاد به دور از نگاه‌هاي سياسي و به صورت فراجناحي و حزبي و ديني و صنفي و با محوريت انسان مدارانه برنامه‌ای بود که اصلاح‌طلبان در چارچوب آن صرفا براي کمک و اثرگذار براي محرومين عمل کردند تا ثابت کنند که پس از 4 دهه که از انقلاب می‌گذشت، اصلاح‌طلبان هنوز هم به شعار محوريت مردم در انقلاب پايبند بودند.
دبير حزب اعتماد ملي در استان فارس با بيان اينکه در دوران 8 ساله اصلاحات دولت با کمبود بي‌سابقه بودجه، نفت بشکه‌ای 9 دلار و حتي انبارهای خالي از گندم با پاکدستي و بدون دست اندازي به بيت المال و با رعايت امانتداري کشور را به جلو هدايت کرد، افزود: نبايد فراموش کنيم که در اوايل سال 76 و قبل از روي کار آمدن دولت اصلاحات تمام گزینه‌ها نظير محاصره سياسي اقتصادي و حمله نظامي عليه جمهوري اسلامي ايران روي ميز کشورهاي غربي بود.
امامي در ادامه افزود: راي تاريخي مردم در دوم خرداد 76 بار ديگر اقتدار نظام را به نمايش گذاشت تا کشور از خطر درگير شدن در يک جنگ ديگر نجات داد.
وي با بيان اينکه اصلاح‌طلبان در طول 8 سال دولت اصلاحات کشور را بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت به گونه‌ای اداره کردند که زبانزدخاص و عام گرديد، افزود: متاسفانه دولت مهروز نتوانست امانت‌دار خوبي براي دستاورد گران‌سنگ دولت اصلاحات باشد.
اين فعال سياسي افزود: در حالي که دولت اصلاحات با صداقت و پاکي که از خود نشان داد، توانست سرمايه بزرگي به نام اعتماد مردم به حاکميت و دولتمردان را براي نظام به ارمغان آورد، دولت بعد از او با سوءمدیریت‌ها و اختلاس‌های کلان اين سرمايه گران‌سنگ را از دست داد تا مردم را به دولتمردان بي‌اعتماد کند.
امامي در بخش ديگري از سخنانش به انتخابات آتي مجلس اشاره کرد و افزود: برايمان غير قابل باور است که پس از حدود 40 سال خدمت به انقلاب، تفکري که درپيروزي انقلاب، اداره جنگ، سازندگي کشور و عزت‌آفريني براي نظام نقش تعيين‌کننده‌ای داشته است، به راحتي از گردونه رقابت کنار گذاشته شود.
رييس دوره‌ای شوراي هماهنگي احزاب اصلاح‌طلب با بيان اينکه اکثر کساني که با عناويني چون عدم التزام عملي به اسلام و قانون اساسي از رقابت در انتخابات بازمانده‌اند از خانواده‌های ايثارگران، جانبازان و شهدا هستند، افزود: نبايد فکر کنيم که کشور را تنها با اتکا به حضور يک جناح خاص اداره کرد.
امامي با ابراز اميدواري در خصوص اين موضع که تصميم‌گيران در اين مورد از ايجاد تفکر حذفي و سلبي در حق اصلاح‌طلبان پرهيزکنند، افزود: در شرايط کنوني بيش از هرچيز بايد جامعه احتياج به اتحاد و وحدت دارد.
رييس شوراي هماهنگي احزاب اصلاح‌طلب فارس در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه جناح مقابل براي پيروزي در انتخابات پيش رو از هر حربه‌ای استفاده می‌کند، افزود: اين گروه از سياسيون پس از آنکه مشاهده کردن اصلاح‌طلبان با حضور حداقلي کانديداهايشان هم هنوز مصمم به حضور در انتخابات هستند، اختلاف افکني بين اصلاح‌طلبان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
امامي همچنین افزود: رقباي سياسي ما با استفاده از حربه ايجاد بدبيني بين اصلاح‌طلبان، تکثير شايعات، انتشار اخبار کذب و مصاحبه‌های ساختگي به دنبال آن هستند تا فاز دوم عمليات رواني خود را که با هدف از ميدان به در بردن اصلاح‌طلبان است را عملياتي کنند.
وي ادامه داد: متاسفانه برخي گروه‌های سياسي رقيب با شیطنت‌های رسانه‌ای و انتشار اطلاعات غط ضمن زير پا گذاشتن مباني اخلاق سياسي به دنبال آن هستند تا در يک شرايط غير عادلانه پيروز رقابتي غير منصفانه باشند.
دبير حزب اعتماد ملي استان فارس با تاکيد بر اينکه شوراي هماهنگي احزاب اصلاح‌طلب فارس بر تمامي اين شیطنت‌ها اشراف کامل دارد و بزرگان اين جريان فکري اجازه ايجاد انشقاق بين نيروهاي اصلاح‌طلب را نخواهند داد، افزود: اصلاح‌طلبان همواره حافظ انقلاب و دستاوردهاي آن بوده و در راستاي آرمان‌های امام و رهبري گام بر مي‌دارند. از اين رو عليرغم به وجو دآمدن شرايط نابرابر به لحاظ فرصت و امکانات بازهم به صورت مصمم در انتخابات شرکت خواهند کرد.
امامي در پايان با تاکيد بر اين موضوع که رقباي سياسي جناح اصلاح‌طلب سورا بر اسب زين کرده با خيال راحت در شرايط کورس انتخاباتي قرار گرفته‌اند، افزود: ما مي‌دانيم که شايد برخي کانديداهاي ما در آخرين لحاظات جواز حضور در انتخابات را به دست بياورند اما بازهم ضمن دعوت از عموم مردم براي شرکت گسترده در انتخابات، هيچگاه به قهر کردن از صندوق‌ها فکر نمی‌کنیم.

 

ماه رویان شماره : 321