Logo3

فرش ایرانی

یازدهمین نمایشگاه دست‌بافته‌های ایرانی همراه با نهمین عنوان نمایشگاهی سراسری صنایع‌دستی هم‌زمان با اولین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان از 14 بهمن‌ماه و هم‌زمان در شیراز برگزار شد. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های استان فارس ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: این نمایشگاه از 14 تا 19 بهمن‌ماه برگزار شد و در بخش فرش دست‌بافت 60 غرفه با حضور هنرمندان استان‌های فارس، آذربایجان شرقی، قم، خراسان رضوی، گلستان، تهران و چهارمحال بختیاری برپا شد.
اسکندری ادامه داد: هنرمندان و بافندگان فرش دست‌بافت در مساحتی حدود شش هزار متر مربع به ارایه بهترین دستاوردهای این هنر اصیل ایرانی در این نماشگاه پرداختند و خوشبختانه خلاقیت و هنر منحصربه فرد فرش‌بافان ایرانی و فعالان صنایع‌دستی به خوبی در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شد.
وی گفت: در حوزه صنایع‌دستی نیز 120 هنرمند و فعال این بخش در فضایی بالغ بر سه هزار متر مربع دست‌ساخته‌های خود را به علاقه‌مندان ارایه دادند و بانوان نیز در فضایی به وسعت دو هزار متر مربع توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند.
یادآور می‌شود در این نمایشگاه، علاوه بر فرش و دست‌بافته‌ها، تراش و ارایه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، سفال، سرامیک، نگارگری، ترمه‌بافی و... نیز از سوی هنرمندان ارایه شد.