Logo3
طرح مکالمه رایگان به طرح 10 دقیقه‌ای رسید

مکالمه رایگان از جمله طرح‌های محبوب مشترکان تلفن همراه است که به تازگی با محدودیت‌هایی همراه شده است.
پاییز امسال هر سه اپراتور تلفن همراه طرح‌های تشویقی خاصی را برای مکالمه نامحدود مشترکان در نظر گرفتند تا بدین ترتیب در رقابت با شبکه‌های اجتماعی موبایلی، سهمی از مکالمات را به خود اختصاص داده باشند.


این طرح پس از مدتی، با مخالف‌های رگولاتور مواجه شده و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به دلایلی از جمله افت کیفیت شبکه جلوی استمرار آن را گرفت. اما اپراتورهای مختلف، شیوه‌های متعددی برای ارایه مکالمات رایگان در نظر گرفته‌اند، البته تمام این شیوه‌ها یک میزان خاص و مشخص را شامل شده و دیگر حالت نامحدود ندارد.
در این میان یکی از طرح‌های جالب توجه، از مدتی پیش از سوی اپراتور اول اجرایی شد و در قالب این طرح امکانی در نظر گرفته شد تا بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای مشترک بتواند در طول روز به مدت 10 دقیقه تماس رایگان درون شبکه‌ای داشته باشد.
براین اساس، کلیه مشترکان اپراتور اول می‌توانند با فعال‌سازی این سرویس به مدت 10 روز به جای بوق آزاد یا آوای انتظار برای افرادی که با آنها تماس می‌گیرند، آوای انتظار تبلیغاتی پخش کنند. البته لازم است پیش از فعالسازی این سرویس، مشترکان توجه داشته باشند که پس از فعالسازی این طرح تا 10 روز امکان غیرفعالسازی سرویس یا تغییر آن را نخواهند داشت.
نکته‌ دیگر آنکه مشترک در صورت عدم تمایل می‌تواند نسبت به غیرفعال‌سازی این سرویس اقدام کند اما با توجه به اینکه بسته 10 دقیقه‌ای کماکان برای وی فعال می‌ماند، لازم است معادل 10 دقیقه (670 تومان در سیم‌کارت‌های اعتباری و 570 تومان در سیم‌کارت‌های دایمی) پرداخت کند که این رقم به قبض مشترکان دایمی اضافه شده و از شارژ مشترکان اعتباری کسر می‌شود.
به همین دلیل برای غیرفعال‌سازی این سرویس در خطوط اعتباری لازم است حتما حساب فرد بیش از 670 تومان موجودی داشته باشد، چراکه در غیر این صورت امکان غیرفعال‌سازی طرح مکالمه رایگان وجود نخواهد داشت.
همچنین تاکید شده تعداد مکالمات رایگان در هر روز محدود بوده و ممکن است در هنگام فعالسازی سرویس، مشترکان با پیغام «ظرفیت ارایه مکالمه رایگان امروز تکمیل شده است، لطفا فردا اقدام فرمایید» مواجه شوند.

ماه رویان شماره : 320