Logo3
رییس‌جمهور

رییس‌جمهور پس از افتتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی گفت: خوشحال هستم در ماه میلاد با سعادت پیامبر اسلام با همت و تلاش جوانان غیور و مسئولان این سرزمین طبق برنامه‌ای که سال گذشته مسئولان پارس جنوبی دادند؛ امسال هم شاهد افتتاح دو فاز۱۵ و ۱۶ هستیم.

وی در ادامه افزود: همان‌طور که سال گذشته فاز ۱۲ افتتاح شد، اگر خدا توفیق دهد سال آینده هم ملت ایران شاهد افتتاح چند فاز دیگر از جمله فازهای ۱۷ و ۱۸ خواهند بود. افتتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ نماد همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف اجرایی و عملیاتی کشور است. اینکه کار این دو فاز مهم را قرار‌گاه خاتم‌الانبیا بر عهده گرفت و به اتمام رساند، علاوه بر کار ارزشمند این قرارگاه به معنای همکاری دولت و نهادهای این کشور از جمله سپاه پاسداران است.
روحانی خاطرنشان کرد: افتتاح فاز ۱۵ و ۱۶ به معنای آن است که توطئه تحریم نمی‌تواند ملت ما را برابر قدرت‌های بزرگ مخدوش کند و در اراده ملت خللی ایجاد کند در شرایط تحریم شدید جهانی علیه ایران فاز ۱۲ را در سال قبل افتتاح کردیم، امسال هم در شرایط تحریم این کار را کردیم و این به معنی همت این ملت بزرگ و اراده قوی ملت برای توسعه و سازندگی و رونق کشور است، برخی نیایند از رکود صحبت کنند دولت کشور را در شرایط نفت ۳۰ دلاری اداره می‌کند نه نفت ۱۴۷ دلاری. دولت کشور را در شرایط تحریم اداره می‌کند نه شرایط عادی. دولت علی رغم همه توطئه‌ها بر سر قول‌های خود پا برجاست و به حول قوه الهی در روزهای آینده شاهد در هم پیچیده شدن طومار تحریم در کشور خواهیم بود .
وی همچنین گفت: ملت ایران با ایستادگی و مقاومت و رهبری معظم انقلاب و حمایت همه جانبه ملت توانست از مسیر سعب و سختی عبور کند بعد از روز اجرای برجام و پایان تحریم عظمت این کار را توضیح می‌دهم تا مردم بدانند چه کار بزرگی انجام دادند همسایگان و دنیا هم بداند ملت ما بزرگ و غیور است و می‌تواند از پل‌های سخت زمانه عبور کند و کشتی کشور را به ساحل امن برساند.
روحانی ابراز امیدواری کرد که رشد اقتصادی امسال مثبت خواهد بود و سال ۹۵ با عبور از تحریم سال رونق اقتصادی خواهد بود و گفت: بسیار خوشحال هستیم که یکی از پروژه‌های بزرگ دولت در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی در حال تحقق است و ان‌شاا... در سال ۹۶ همه فازهای پارس جنوبی را تمام خواهیم کرد و این کار، کار بزرگی است که در دولت یازدهم به حول و قوه الهی انجام خواهد گرفت.
روحانی ابراز امیدواری کرد که از امروز خبرهای خوشحال‌کننده‌ای به ملت بزرگ ایران خواهد رسید از جمله رحمت و برکت آسمانی بر ما نازل خواهد شد و از مشکلات خشکسالی عبور خواهیم کرد همچنان که از مشکلات تحریم نیز عبور خواهیم کرد و البته دو انتخابات بزرگ در اسفندماه امسال که با فرجام نیکو به نتیجه می‌رسد و پای صندوق‌های رای شاهد صف‌های طولانی مردم خواهیم بود.
رییس جمهور تاکید کرد: دولت آنچه وعده داده درباره فضای باز و غیر امنیتی انتخابات عمل کرده است و ان‌شاا... عملکرد شورای نگهبان نیز در‌‌ همان مسیر خواهد بود و شاهد نشاط و امید مردم در انتخابات خواهیم بود.
وی همچنین افزود: یک زمانی در سایه پیشرفت هند و چین نفت ایران گران شد و برخی آن را یک موفقیت و روزهای خویش برای ایران نامیدند، در صورتی که روز خوش در سایه پیشرفت دیگران و ریزه‌خوار دیگران بودن کار درستی نیست و اینکه امیدوار باشیم آن‌ها پیشرفت کنند تا قیمت نفت ما بالا برود چشم‌انداز خوبی برای اقتصاد ایران نبود.
رییس‌جمهور با بیان اینکه تعامل ما با جهان بر مبنای اتکای سیاسی خودمان باید باشد گفت: فناوری فقط در نفت، گاز و آی‌تی نیست در سیاست خارجی هم ما نیاز به فناوری داریم در منطقه و در گفت‌وگو با جهان نیز نیاز به هنر و فناوری داریم علم فقط در زمینه مسایل مربوط به صنعت نیست.
وی با تاکید براینکه ما باید پیچ و خم‌ها را با استعداد، اتحاد و انسجام پشت‌سر بگذاریم، گفت: ساختن و آباد کردن کار مهمی است دعوا درست کردن و بهم زدن کاری ندارد تحریم درست کردن آسان است با یک بی‌عقلی تحریم درست می‌شود برداشتن تحریم و تعامل با دنیا سخت است.
وی خاطر نشان کرد: برای چه این کار را می‌کنید اولا دروغ‌ها واضح و آشکار می‌شود کسی نمی‌تواند برای بلندمدت به مردم دروغ بگوید دروغ در کوتاه زمانی آشکار می‌شود چرا خوشحال نیستیم از اینکه ملت شادمان باشد و چرا دلمان نمی‌خواهد ملت احساس کنند همه دارند تلاش می‌کنند به طور طبیعی ممکن است اختلاف‌های کوچکی باشد و سلیقه‌ها یکی نباشد اما نباید اختلاف‌های کوچک را به شکاف‌های بزرگ تبدیل کنیم.

 

ماه رویان شماره : 319