Logo3
سید حسن خمینی

یادگار گرامی امام با تاکید بر اینکه انتخابات امسال به هیچ بهانه نباید مورد غفلت واقع شود، گفت: همه کسانی که نسبت به روند این انتخابات گله و شکایت دارند باید در آینده اعتراض خود را دنبال کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار جمعی از مدیران رسانه‌های کشور در جماران، شرکت در انتخابات را هم یک وظیفه و هم یک حق خواند و اظهار داشت: حضور در انتخابات یک وظیفه نسبت به گذشتگانی است که باید دین آن‌ها را ادا کنیم و زحماتشان را پاس بداریم تا از این طریق اجازه ندهیم انقلاب و ارزش‌هایی همچون دین داری، مردم‌سالاری، ظلم ستیزی، حق مداری، صداقت، اعتلای نام اسلام و ایران و... که آنها برایش تلاش کردند، به تعبیر امام به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.


او شرکت در انتخابات ادای دین نسبت به امام و شهدا و یک وظیفه نسبت به مردم امروز کشور خواند و افزود: با انتخاب صحیح، معیشت، آرامش و امنیت بیشتر و بهتری پیدا می‌کنند. امروز مشکلات اقتصادی، بیکاری، تورم و گرانی از یک‌سو و تبعیض و اجحاف و حق‌کشی از سوی دیگر و اعتیاد و ناهنجاری‌های فرهنگی از جهت سوم، جامعه را آزار می‌دهد.
سید حسن خمینی گفت: با رأی و انتخاب صحیح می‌توانیم در مسیر حل این مشکلات گام برداریم، بنابراین قهر با صندوق‌های رای حتی اگر خود را محق بدانیم، راه حل نیست و در ادامه اشتباه می‌انجامد.
یادگار امام در ادامه با ابراز نگرانی نسبت به اینکه امروز جهات دینی در جامعه کمرنگ شده و باید ظواهر دینی را هم پاس بداریم، شرکت در انتخابات را انجام وظیفه نسبت به نسل‌های بعدی نیز دانست و یادآور شد: قافله تمدن بشری با شتاب حرکت می‌کند و هر اشتباه امروز، ما را به پله‌های متعدد عقب می‌راند.
وی همچنین هشدار داد: اشتباه ما خدای نکرده می‌تواند امنیت کشور را که امروز در سطح خوبی است به خطر اندازد و طمع دشمنان را برانگیزد؛ لذا در قضیه حضور در انتخابات، نسبت به نسل آینده نیز وظیفه داریم.
سید حسن خمینی سپس با اشاره به اینکه انتخاب حق ما است و نباید نسبت به حق خود بی‌تفاوت باشیم، اظهار داشت: کسی که حق خود را نمی‌ستاند، مجبور به پذیرش ظلم می‌شود؛ بنابراین حق را باید شناخت و عاقلانه بر وجود و مطالبه آن پای فشرد.
وی در ادامه افزود: چشم‌پوشی نسبت به حق شخصی اگر منجر به این شود که دیگران اصل آن حق را نفی کنند، گناه است و به هیچ عنوان مصداق کرامت و بزرگی نیست.
یادگار امام با تاکید بر اینکه انتخابات هفتم اسفند به هیچ بهانه نباید مورد غفلت واقع شود، گفت: همه کسانی که نسبت به روند این انتخابات گله و شکایت دارند، باید در آینده اعتراض خود را دنبال کنند، ولی این هفته باید در میان همین بزرگواران حاضر به انتخاب بهترین و لایق‌ترین افراد اقدام کنند.
او همچنین در پاسخ به سخنان برخی حضار درخصوص موضوع عدم امکان حضور در انتخابات خبرگان، گفت: در مورد مسایل گذشته در فرصتی مناسب می‌توان به تفصیل سخن گفت، اما امروز نگاه من به آینده است و در این راستا آنچه باید مورد توجه ما باشد انتخابات هفتم اسفند است که اهمیت بالایی دارد.
سیدحسن خمینی تاکید کرد: درس بزرگ امام این است که به فهم مردم اعتماد کنیم و بدانیم که نمی‌توان آنان را فریب داد و حتی اگر در موضوعی نقطه مبهمی وجود داشته باشد حقایق روزی برای همگان عیان خواهد شد.
وی در ادامه تاکید کرد: باید به کسانی رای دهیم که وظیفه امروز و فردای خود را بشناسند، نسبت به دیروز جامعه اسلامی احساس دین کنند، حق را پاس بدارند و به هیچ بهانه‌ای چشم بر روی ظلم و اجحاف نبندند.
سید حسن خمینی در پایان از مردم خواست در هر جایی که به این مهم اقدام می‌کنند، به تمام ظرفیت رای دادن توجه داشته باشند.

 

ماه رویان شماره : 324