Logo3
سریال پـریـا

روزی روزگاری، پس از باران، خانه‌ای در تاریکی و به تازگی سریال پر مخاطب و زیبای شهرزاد.شاید هنوز هم وقتی آهنگ تیتراژ این سریال‌ها را می‌شنویم یا حتی نامشان به میان می‌آید فضایی عاشقانه و درام برایمان تداعی شود، عاشقانه‌هایی که همیشه ادبیات و دیالوگ‌های منحصر به فرد خود را داشته است. مخاطب را با قصه زندگی شخصیت‌های داستان و چالش‌های این شخصیت‌ها همراه می‌کند. در هر 4سریالی که نام بردیم همه از سریال‌های موفق بودند، شاهد بازی بازیگر توانا محمود پاک نیت بوده‌ایم.

 

* بیوگرافی:


محمود پاک نیت (زاده ۱۳۳۱ کازرون) بازیگر شیرازی است. محمود پاک نیت، از سال۱۳۴۸ در زمینه، تئاتر شروع به کار کرد و در ۵۲نمایش حضور یافت. وی در سال۱۳۵۲ به استخدام اداره کل فرهنگ و هنر درآمد. از سال۱۳۶۷ به فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون پرداخت و موفق به اخذ درجه، یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید. با مجموعه پرطرفدار روزی روزگاری به محبوبیت دست یافت و محبوبیت او با مجموعه‌های پدرسالار و پس از باران ادامه یافت. او در سریال یوسف پیامبر در نقش حضرت یعقوب ایفای نقش کرده است. پاک نیت همسر مهوش صبرکن (بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون) است.
در حال حاضر سریال پریا محصول شبکه سه سیما است که با بازی این هنرمند گرانقدر هر شب حوالی ساعت 20:45دقیقه در حال پخش است.تهیه کنندگی این سریال به عهده اسماییل عفیفه است و کارگردانی آن را حسین سهیلی زاده انجام داده است.
خلاصه داستان این سریال اینگونه است که: پریا پس از چند سال دوری از ایران به کشور باز می‌گردد. در شرایطی که پریا همچنان از رابطه قدیمی‌اش سرخورده است، وارد رابطه‌ای عاطفی با مردی جوان به نام کیوان می‌‌شود. زوج تازه به امید آغاز زندگی تازه مشکلات را یک‌ به‌ یک از سر راه بر می‌دارند؛ اما برخی اتفاق‌‌ها، ادامه رابطه عاشقانه این زوج را به خطر می‌اندازد.
محمود پاک نیت درباره سریال پریا با اشاره به مسائل و معضلات به تصویر کشیده در این سریال بیان کرد که پریا برای اولین‌بار به این مسائل می‌پردازد، اما تنها یک سریال برای فرهنگ سازی بعضی دغدغه‌ها کافی نیست و نخواهد بود و این سریال تنها در حین سرگرم کردن مردم به یک سری از مسائل می‌پردازد که در قالب این داستان برای مردم پخش می‌شود. محمود پاک‌نیت با اشاره به داستان و مسائل محوری سریال پریا که این شب‌ها به کارگردانی حسین سهیلی زاده از شبکه سه سیما پخش می‌شود، گفت: مسائلی که در سریال پریا می‌گذرد اتفاقاتی است که امروزه همه جوانان و خانواده‌ها با آن‌ها دست به گریبان هستند و متأسفانه نوعی معضل شده است.
وی ادامه داد: مسئله اعتیاد، دورهمی جوانان که به راه‌های خطرناک کشیده می‌شود، تفریحات ناآگاهانه و ... از مواردی است که خانواده‌ها دچارشان شده‌اند و متأسفانه پدر و مادرها زمانی متوجه اتفاقات پیش آمده می‌شوند که دیگر نمی‌توان کاری کرد و کار از کار گذشته است. بازیگر سریال پریا با اشاره به بازخوردهایی که از این اثر داشته است، یادآور شد: کسانی که تاکنون سریال را دیده‌اند از آن خوششان آمده و اولین بار است که صداوسیما دست روی چنین مسائلی گذاشته است. از طرفی این لذت‌بخش است که سریالی ساخته می‌شود و مردم با آن هم ذات پنداری می‌کنند و خود و فرزندانشان آن را
می‌بینند. این‌ها داستان‌هایی است که در جامعه ما 100درصد و بی‌شک وجود دارد، به طور مثال حبیب و همسرش که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند یا کودکانی که سرگردان هستند و همچنین مسئله ازدواج دو پدر و مادری که همسرانشان را از دست داده‌اند و می‌خواهند زندگی مشترک تشکیل بدهند همه از مسائل جامعه امروز ماست.

* مشکل پریا و کیوان در جامعه کم نیست


وی با اشاره به داستان پریا و کیوان دو شخصیت این سریال اظهار کرد: پریا و کیوان با یک معضل رو به رو شده‌اند که مشکل کمی در جامعه ما نیست. کیوان اول راه است و به تازگی از سربازی آمده است. او برای زندگی مشترک آمادگی ندارد، اما می‌خواهد با زنی ازدواج کند که دو فرزند هم دارد. اینها به مشکلات جوانان امروز از جمله ناآگاهی و برخوردهای احساسی آن‌ها مربوط می‌شود. بازیگر سریال شهرزاد اضافه کرد: از طرف دیگر داستان حسین آقا و مادر پریا دیگر شخصیت‌های داستان را می‌بینیم که می‌خواهند با یکدیگر ازدواج کنند. من زوج‌هایی را دیده‌ام که در ۴۰سالگی عزیزان خود را از دست
داده‌اند و خود را از ازدواج مجدد تحریم می‌کنند چراکه هم خانواده و هم اجتماع نسبت به این اقدام سخت‌گیری می‌کند. این سخت‌گیری‌ها نباید وجود داشته باشد و باید فکر کرد که افراد وقتی سن و سالشان بالا می‌رود نیاز بیشتری به همدم و همراه دارند. بازیگر سریال پرده نشین با اشاره به اینکه زمانی طول می‌کشد تا دغدغه‌های یک سریال به شکلی فرهنگ‌سازی شود، تأکید کرد: دغدغه‌ها و داستان‌هایی که در این سریال‌ها بیان می‌شود زمانی کاربرد دارد که در مورد آن‌ها فرهنگ‌سازی شود و نه اینکه یک بار بیان شود بلکه باید آن‌ها را تکرار کرد. به طور مثال چند سال پیش بستن کمربند خودرو افت بود، ولی امروزه یک فرهنگ شده است و شما می‌دانید که در هر سنی که باشید باید کمربند ببیندید. درست است که اوایل مردم به خاطر جریمه کمربند می‌بستند با این حال به تدریج به یک فرهنگ تبدیل شد. پاک نیت با اشاره به معضل اعتیاد در جامعه نیز اظهار کرد: مسئله اعتیاد مسئله بزرگ و روز جامعه ما شده است و جوانان بی‌پروا سراغ این مسئله می‌روند. یک عده تفریحی و عده‌ای برای اینکه از مشکلات روزگار رها شوند و چند ساعتی خلسه برایشان به وجود بیایند به سمت مواد
می‌روند. نیاز است که بزرگترها بیشتر مراقبت کنند و بیشتر احتیاط کنند که فرزندانشان در دام نیفتند چراکه اکنون دوستی‌های بسیاری وجود دارد که با هدف پهن کردن دام شکل می‌گیرد. حال با توجه به مضمون و داستان جذاب این سریال این سؤال پیش می‌آید که آیا بازیگر توانا محمود پاک نیت باز هم می‌تواند مثل سریال شهرزاد و سریال‌های قبل از آن خوش بدرخشد؟

ماه رویان شماره : 339