Logo3

ژنرال

ماه‌رویان- بهادر اميري
با جدا شدن آندو تيموريان از استقلال، مسلما سوالات بسياري در ذهن طرفداران استقلال نقش بست كه علت اين جدايي ناگهاني چه بود؟! جواب اين سوال را آندو بعد از بازگشت از جام ملت‌ها و با مصاحبه‌اش كه همراه با كنايه به ژنرال آبي‌ها بود، داد!
اختلاف با قلعه‌نويي


اختلافي كه هنوز مبدا و علت آن مشخص نيست و واقعا نمي‌دانيم بايد حرف‌هاي آندو را باور كنيم يا پیامک‌هايي كه به سرمربي تيم زده بود و از حضور در استقلال عذرخواهي كرده بود؟!
بالاتر از ژنرال در استقلال نيست!
قصد نداريم زياد وارد بحث اختلاف تيموريان و قلعه‌نويي شويم اما سوالي كه در ذهن ما مطرح مي‌شود اين است كه چرا اين همه درگيري با بازيكنان بزرگ؟! نيازي نيست زياد به گذشته و درگيري‌هاي قلعه‌نويي با بزرگان استقلال وارد شويم و نبش قبر كنيم، اما بد نيست مروري بر چند سكانس از فيلم‌هاي اكشن ژنرال و سربازانش در همين يكي دو سال اخير داشته باشيم.
سكانس اول؛ درگيري با 7 محبوب!
فرهاد مجيدي بي‌هيچ شك و شبهه‌اي در اين 5-4 سال اخير به محبوب‌ترين بازيكن در بين استقلالي‌ها تبديل شد. او كه خود را شاگرد مكتب حجازي مي‌دانست، علي‌رغم موضع‌گيري در ابتداي حضور قلعه‌نویی در استقلال، معادلات را برهم زد و به جمع آبي‌پوشان پيوست! آمدني كه از ابتدا مشخص بود تا آخر خط ادامه نخواهد داشت! جنگ نرم و زير پوستي بين دو نفر باعث شد تا فرهاد كلا قيد بازي كردن را بزند و به يكباره از فوتبال خداحافظي كرد! خداحافظي که همگان و حتي نزديكان دو نفر واقف بودند به خاطر اختلاف بين دو نفر صورت گرفت اما عجيب اين بود كه سرمربي تيم، ناراحتي‌اش را از اين جدايي، دراماتيك اعلام مي‌كرد و دو طرف اختلافات را تكذيب كردند تا اين‌كه امسال تا حدودي با مصاحبه‌هاي طرفين، اين زخم كهنه خودش را نشان داد!
سكانس دوم؛ كنار گذاشتن كاپيتان تيم ملي!
جواد نكونام كه قلعه‌نويي اعتقاد خاصي به بازي او داشت، پس از آمدن به استقلال از مهره‌هاي اصلي و قابل اتكای ژنرال محسوب مي‌شد اما به يكباره و با اتفاقاتي كه پيرامون اطرافيان قلعه‌نويي (شخصي به نام منصور عظيمي) و ايمان موسوي رخ داد و موجب اعتراض نكونام شد، او مغضوب ژنرال قرار گرفت و دو طرف به همكاري با هم پايان دادند! جدايي كه در آن مقطع براي تمامي استقلالي‌ها شوك بود و هيچ‌كس آن را باور نداشت! تا اين‌كه بعد از چند ماه بازهم اين مصاحبه‌هاي دو طرف بود كه نشان داد داستان فراتر از يك جدايي فوتبالي بوده! هرچند كه نكونام شروع كننده آن بود اما هنوز بعد از گذشت چندين ماه مشخص نشد تكليف پرونده اين دو نفر به كجا رسيد؟! پرونده‌اي كه با شكايت سرمربي تيم از كاپيتان تيم ملي همراه بود!
سكانس سوم؛ رحمتي هم بايد برود!
رابطه حسنه مهدي رحمتي و امير قلعه‌نويي در طول اين چندسال همكاري، بر كسي پوشيده نبود اما همه چيز از بازي برگشت ملوان و استقلال در بندر انزلي شروع شد؛ جايي كه بعد از شكست سنگين آبي‌پوشان، در رختكن تيم ژنرال از خجالت بازيكنانش درآمد كه با واكنش رحمتي همراه شد! از همين رختكن بود كه پرونده حضور رحمتي درون دروازه آبي‌ها بسته شد و چند هفته پاياني ليگ هم دو طرف به نوعي اجباري همديگر را تحمل كردند و با پايان ليگ، رحمتي جزو اولين بازيكناني بود كه تيم جديدش يعني پيكان را انتخاب كرد! هنوز هم بعد از اين جدايي دو نفر هيچ‌گاه نخواستند با هم روبه‌رو شوند!
سكانس چهارم؛ داداش سيا در ليست مازاد!
سياوش اكبرپور، بازيكن مورد علاقه قلعه‌نويي در طول چند سال اخير بود. كسي كه اكبرپور ارادت خود را هميشه در لابلاي حرف‌هايش به او نشان مي‌داد! اما با شروع ليگ چهاردهم، داداش سياي استقلالي‌ها در ليست مازاد سرمربي تيم قرار گرفت! مساله‌اي كه به هيچ عنوان به مذاق اكبرپور خوش نيامد ولي بازهم ارادت خود را به اميرخان نشان داد و تنها گلايه‌ها و ناراحتي‌هايش را از اين اتفاق اعلام كرد بي آن‌كه اسمي از سرمربي تيم بياورد! اما او كدهايي داد كه همه مي‌دانستيم منظور چه كسي است! هرچند كه پس از پيوستنش به پيكان در نيم فصل، مصاحبه تندي عليه قلعه‌نويي و اطرافيانش كرد و علت كنار گذاشتن بزرگان را اعلام كرد! (هركس محبوبيتش بالا برود، نسخه‌اش را مي‌پيچند)
سكانس پنجم؛ خداحافظ آندوي باتعصب!
داستان آندو هم در شروع ذكر شد و مسایل مالي و ناآماده بودن و اين قبيل مسایل عنوان شد اما بعد از پايان جام ملت‌ها، آندو با صحبت‌هاي خود، علنا موضع خود را مقابل سرمربي تيم سابقش نشان داد و رسما اعلام كرد كه باعث جدايي‌اش كسي جز امير قلعه‌نويي نبوده و او هم اين افراد را حلال نخواهد كرد! اين پنج سكانس از اختلافات چند وقت اخير سرمربي استقلال با بازيكنان بزرگ تيم بود؛ اما واقعا چرايي اين مساله هم‌چنان بر همگان مبهم است! چرا تمام بزرگان استقلال با ژنرال به مشكل بر مي‌خورند؟! اگر حواشي و يا مسایلي وجود دارد، پس چرا كميته اخلاق به اين اتفاقات ورود نمي‌كند؟! امير قلعه‌نويي به چه دليل با اين بازيكنان كه همگي از بزرگان فوتبال كشور هستند، نتوانست به همكاري ادامه دهد؟!
چرا قلعه‌نويي براي همه اين بازيكنان ابتدا خوب بوده و به قول آنها (مرد بود) اما به يكباره ورق بر مي‌گردد و شاگردان مقابل استادشان موضع‌گيري و بي‌حرمتي مي‌كنند؟! چرا بايد شاگرد اين‌قدر راحت مقابل استادش موضع‌گيري كند و اين بي‌احترامي‌ها در فوتبال ما رخ دهد؟! چراهاي بسياري در ذهن علاقه‌مندان واقعي استقلال نقش بسته كه اميدواريم طرفين خيلي رك و پوست‌كنده جواب بسياري از آن‌ها را بدهند و يا لااقل ديگر دست از اين بي‌حرمتي‌ها و حواشي زشت فوتبال بردارند! هرچند كه هنوز مشخص نيست سياست ژنرال آبي‌پوشان در قبال برخورد با بازيكنان بزرگ استقلال در آينده تغيير خواهد كرد يا نه؟!
سكانس ششم؛..........؟؟؟؟؟؟

 

{QRCODE size=200 border=3 bgcolor=#00FF00 title="لینک خبر "}http://www.mah-rooyan.ir{/QRCODE}