Logo3
Shirazi

ماه‌رویان- بهادر اميري
اوايل امسال خبر انتخابات هيات فوتبال تهران در محافل ورزشي حسابي سروصدا به پا كرد؛ انتخاباتي كه بسيار حساس شده بود و دليل اصلي آن حواشي و اتفاقات پيرامون حبيب‌اله شيرازي، ریيس هيات فوتبال تهران و اقدامات وی بود.
اسفندماه 92 دوران رياست شيرازي بر فوتبال تهران تمام شد و زمان برگزاري انتخابات هم 8 خرداد اعلام شد اما صحبت‌هاي بسياري از مربيان تيم‌هاي باشگاهي تهران و برخي داوران در خصوص نحوه رياست هيات فوتبال و شخص ریيس آن و صحبت‌هاي تكان‌دهنده مهدي انوري، دبير سابق هيات فوتبال در برنامه 90 در خصوص عملكرد شيرازي در طول دوران رياست خود و مسایلي هم‌چون جعل امضاي وی براي دريافت وام خودرو از بانك و يا اداره خانوادگي هيات فوتبال شائبه‌هاي
زيادي در مورد شيرازي به وجود آورد.


از طرفي كانديداها نيز به برگزاري انتخابات توسط هيات فعلي معترض شدند و به دليل صحبت‌ها در خصوص تخلفات وي، با نامه كميسيون اصل نود مجلس، انتخابات هيات لغو شد! البته آخر سر هم هيچ كسي نفهميد که داستان چي بود و واقعا چه اتفاقي براي فوتبال تهران افتاد؟! برگزاري مجدد انتخابات به 5 مرداد موكول شد اما مثل اين‌كه داستان پيچيده تر از اين حرف‌ها بود!
شيرازي ديگر مورد تائيد وزارت ورزش نبود و حتي حسن ميرزاآقابيگ، معاون توسعه وزارت نيز علنی به اين موضوع اشاره كرد. نژادفلاح، مديركل وقت اداره ورزش و جوانان استان تهران هم برگزاري انتخابات در اين تاريخ را منتفي دانست و دليل آن را هم دادن زمان مناسب به تمامي كانديداها اعلام كرد و گفت که با تصميمات آني و يك سويه براي انتخابات به هيچ عنوان موافق نيست! البته اين بار محمدعلي پورمختار، ریيس كميسيون اصل نود مجلس هم به صراحت از مخالفت اين كميسيون با برگزاري انتخابات و حضور برخي از كانديداها صحبت به ميان آورد!
باز هم تاريخ جديد و اين بار 27 مرداد و باز هم لغو انتخابات! اختلافات اداره كل ورزش و جوانان استان با فدراسيون به اوج خود رسيد و مجدد
اجازه انتخابات داده نشد!
ميرزاآقابيگ صحبت‌هاي جالبي كرد و اعلام نمود كفاشيان از حاميان شيرازي بوده و مي‌خواهد او مجدد عهده‌دار رياست فوتبال پايتخت شود و به همين دليل با سرپرستي موقت من در هيات فوتبال مخالف است! چرا كه قرار بود ميرزا آقابيگ سرپرست اين هيات شود و پس از برگزاري انتخابات بي ‌طرف، اين هيات را تحويل ریيس جديد بدهد اما گويا جناب كفاشيان اين مسئله به مذاقش خوش نيامد!
به هر صورت اين پرونده مسكوت ماند و شيرازي به عنوان سرپرست، فوتبال تهران را هم‌چنان اداره كرد تا اين‌كه اواخر بهمن، نژادفلاح به عنوان قائم مقام باشگاه پرسپوليس منصوب شد و از سمت خود در اداره ورزش و جوانان استان تهران كنار رفت و حميدرضا گرشاسبي عهده‌دار اين سمت شد. با اين تغيير و تحولات، 20 بهمن از سوي فدراسيون خبر برگزاري انتخابات در 3 اسفند اعلام شد! خبري ضرب‌الاجلي كه در فاصله 13 روز مانده به انتخابات همه اهالي فوتبال را غافلگير كرد! كانديداها مشخص بودند: حبيب شيرازي، محمد محمودي، اسماعيل گودرزي، مهران سرپرست، حسن محمدزاده‌فراهاني، حسين آبانگاه و بهنام ابوالقاسم پور.
اين بار برگزاري انتخابات جدي بود و با توجه به تغيير و تحولات اداره ورزش استان تهران، فدراسيون عزم خود را جزم كرد تا ریيس جديد انتخاب شود! 4 نامزد رياست يعني سرپرست، محمدزاده، آبانگاه و ابوالقاسم‌پور رسما از شركت در اين انتخابات انصراف دادند! انصرافي كه كاملا نشانه‌اي از اعتراض به اين نحوه انتخابات بود! ابوالقاسم‌پور علنا انصراف خود را اعتراض به انتخابات اعلام كرد و اعتقاد داشت اعضاي مجمع از قبل توسط خود شيرازي چيده و رییس هم از قبل تعيين شده بود!
انتخابات يكشنبه 3 اسفند برگزار شد و دو كانديداي ديگر يعني محمودي و گودرزي هم لحظه آخر انصراف دادند تا حبيب شيرازي با كسب 47 راي از 49 راي اعضا، براي سومين بار متوالي عهده‌دار رياست هيات فوتبال تهران شود؛ انتخاباتي كه خيلي سريع و بدون هيچ برنامه‎اي برگزار شد و ميرزاآقابيگ هم بابت اين قضيه گلايه داشت. البته صحبت‌هاي كفاشيان بعد از انتخابات هم در نوع خود جالب بود! ریيس فدراسيون علت انصراف بقيه كانديدا را اين علت عنوان كرد كه از يكسال قبل اعضاي مجمع مشخص بودند، انتخابشان هم شيرازي بود و
در نهايت هم به او راي دادند!
اين اظهارنظر عجيب كفاشيان را مي‌توان از منظري ديگر بررسي كرد! چطور فردي كه به خاطر عدم تائيد حضورش در انتخابات از سوي اداره ورزش و حتي كميسيون اصل نود مجلس، بارها انتخابات به تعويق افتاده بود؛ اين چنين مورد تائیيد تمام اعضاي مجمع قرار مي‌گيرد؟! اگر از اول شيرازي مورد تایيد بود، پس چرا اين انتخابات 3 بار به دلايلي كه همگان به آن اذعان دارند به تعويق افتاد؟!
به هر صورت اين انتخابات هم تمام شد اما سوال‌هاي بسياري در ذهن باقي گذاشت! اول اين‌كه علت اين عجله و انتخابات بدون اعلام قبلي و با فاصله زماني كم به چه دليل بود؟! چرا با تغييرات در اداره ورزش استان تهران بلافاصله اين انتخابات برگزار شد؟! با وجود اين‌كه بارها در رسانه‌ها از سوي مسئولان اداره كل ورزش استان و حتي كمسيون اصل نود مجلس مخالفت با حضور شيرازي در انتخابات اعلام شد، چرا ايشان دوباره در سمت خود ابقاء شدند؟! شائبه‌هاي زيادي در خصوص روابط حسنه شيرازي با گرشاسبي، ریيس جديد اداره ورزش استان تهران و حمايت‌هاي ويژه كفاشيان از وی به وجود آمده كه اميدوار هستيم كسي باشد تا به صداي اعتراض ديگر كانديداها و بسياري از پيشكسوتان فوتبال تهران گوش دهد!