Logo3
عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور:

مجری برنامه نود ضمن تاکید بر اینکه مشکلات بسیار زیادی سر راه خصوصی سازی وجود دارد تاکید کرد در اقتصاد بیمار ما هرگز این اتفاق نمی افتد. خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی، گفت: همه چیز ما به همه چیزمان می‌آید. لیگ برتر ما در حالی دارد شروع می‌شود که هنوز 4 تا تیم صاحب ندارند و خیلی از تیم ها تمرین نمی‌کنند. فکر می‌کنم مشکلات خیلی زیاد است. از کپی رایت گرفته تا حق پخش و مسایل دیگر. وی افزود: هیچ راهکار قانونی برای این واگذاری انجام نشده است. من بارها با آقای پوری حسینی در این زمینه حرف زده‌ام. مشکلات زیاد است. یک سال مردم را سر کار گذاشتند. بنده خدا آقای پوری حسینی مجبور بود هر روز مصاحبه کند و تقصیر هم نداشت. به نظرم ابزاری برای این واگذاری وجود ندارد و دولت نمی خواست بقیه از این دو باشگاه استفاده کنند. یک بار بحث اهلیت را مطرح کردند و یک بار بهانه دیگری آوردند.

در اقتصاد بیمار فوتبال ما هرگز از این اتفاق ها نخواهد افتاد. فردوسی پور در ادامه گفت: دوستان می‌گویند یک سری ها اهلیت ندارند. ما نفهمیدیم که این اهلیت‌ها را چه کسانی تایید می‌کنند. این مشکل باید ریشه‌ای حل شود. با برگزاری یکی دو جلسه اتفاقی نمی‌افتد.
وی ادامه داد: باشگاه‌های ما با این وضعیت نمی‌توانند استقلال مالی داشته باشند چون ابزار آن را ندارند. اصلا ما آمدیم و استقلال و پرسپولیس را واگذار کردیم، بقیه تیم ها چطور؟تا زمانی که اقتصاد ما پویا نشود این قائله به سرانجام نمی رسد.

 

مسی، رونالدو، بوفون ، پوگبا و نیمار درفهرست مدعیان عنوان مرد سال اروپا


لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، جیان لوییجی‌ بوفون، پل پوگبا و نیمار جزو مدعیان کسب عنوان بهترین بازیکن سال اروپا قرارگرفتند. اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) نام بازیکنانی که نامزد احراز کسب عنوان بهترین بازیکن سال قاره سبز هستند، را اعلام کرد که به همین خاطر ستارگانی همچون جیان لوئیجی بوفون(یوونتوس)، لیونل مسی(بارسلونا)،‌نیمار(بارسلونا)، کریستیانو رونالدو (رئال مادرید ) در این جمع قرار گرفتند.
فهرست کامل این نفرات به شرح زیر است:
آرتورو ویدال (یوونتوس)
کارلوس توز(یوونتوس)
لوئیس سوارز(بارسلونا)
کریستیانو رونالدو(رئال مادرید)
آندرا پیرلو(یوونتوس)
پل پوگبا (یوونتوس)
نیمار(بارسلونا)
لیونل مسی(بارسلونا)
ادن ازارد(چلسی)
جیان لوئیجی بوفون(یوونتوس)
قرار است از بین نامزد‌ها بهترین نفر در مراسمی که در تاریخ 29 اوت (6 شهریور) به هنگام قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا انجام می‌گیرد،‌برگزیده شود.

 

توافق ریوالدوی برزیلی با استقلال


هافبک برزیلی مدنظر باشگاه استقلال در تست پزشکی حضور پيدا کرد. ریوالدو باربوزا مهاجم برزیلی که روز گذشته وارد تهران شد امروز به همراه مدیربرنامه های خود در باشگاه استقلال حاضر شد. بعد از مدتی که از مذاکره این بازیکن با مسئولان باشگاه گذشت وی باشگاه استقلال را به قصد شرکت در تست پزشکی ترک کرد. به نوشته سایت استقلال ریوالدو باربوزا دسوزا٬ هافبک برزیلی مد نظر استقلالیها بعد از جلسه با مسئولان نقل و انتقالات این تيم٬ با آبیپوشان به توافق رسيده است. این بازیکن وقتی از باشگاه استقلال خارج شد در اقدامی جالب عدد 4 را به خبرنگاران و عکاسان نشان داد