Logo3
سروش سروش‌نیا

کاراته فارس با اشاره به این که کادر اجرایی هیات کاراته این استان نباید متکی به سبک خاصی باشد، گفت: برای توسعه این رشته پرطرفدار باید از تمام ظرفیت ها که در سبک های مختلف حضور دارند نیز استفاده شود.

سروش سروش‌نیا بیان داشت: بعید می‌دانم رییس هیات کاراته فارس در چینش این افراد تعمدی داشته است اما این هیات باید به سمتی حرکت کند که در ترکیب اجرایی خود از کارشناسان و نخبگان سایر سبک‌ها هم استفاده کند تا شاهد شکوفایی بیشتری باشیم.


وی افزود: استفاده از تمام شایسته‌های سبک‌های مختلف سبب می‌شود تا شک و تردیدها از بین برود و دیگر هیچ فردی هم از این مساله به عنوان نقطه ضعف کاراته نگاه نکند.رییس سبک شوتوکان wskf فارس ادامه داد: کسب 10 نشان رنگارنگ از رقابت‌های بین‌المللی کاپ ایران زمین توسط کاراته‌کاهای فارس نشان‌دهنده ظرفیت و قدرت کاراته این استان است.
سروش‌نیا اظهار کرد: رقابت‌های جام ایران‌زمین همه‌ساله با حضور کشورهای متعددی زیر نظر سبک شوتوکان wskf برگزار می‌شود که بهترین کاراته‌کاها نیز حضور دارند و فرصت بسیار مناسبی برای کسب تجربه بین‌المللی است.
وی گفت: فدراسیون برای فارس در مسابقات ایران زمین پنج سهمیه در نظر گرفته بود که در رایزنی با احمد صافی رییس سبک در کشور توانستیم این سهمیه را افزایش دهیم تا فرصت بیشتری در اختیار کاراته‌کاهای استان قرار گیرد.
وی از حمایت مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی برق جدید شیراز در اعزام تیم فارس به رقابت‌های جام ایران زمین تقدیر کرد و افزود: این حمایت سبب شد ورزشکاران فارس با روحیه بهتری در این مسابقات شرکت کنند.
سروش‌نیا گفت: در پی این موفقیت از نقش مربیانی همچون مسعود زارع، محمدرضا محمدی، احمدعلی کشاورز، رضا جعفری و یعقوب شکارچی نباید به سادگی گذشت چرا که کسب پنج نشان طلا، دو نقره و سه برنز حاصل تلاش این مربیان بود که محقق شد ضمن این که از قهرمانان مدال‌آور هم تقدیر می‌کنیم.
سرپرست اسبق هیات کاراته استان با اشاره به درخشش تیم بانوان فارس که با مربیگری سرور سروش‌نیا دراین مسابقات حضور یافته بود، گفت: شیما آل‌سعدی در رده سنی بزرگسالان و در بخش کومیته در وزن 55+ این مسابقات توانست مدال طلا را از آن خود کند.
به گفته سروش‌نیا، سوزان زحمتکش در بخش کومیته جوان و در وزن 55-مدال برنز، زهرا همت در همین رده سنی و در وزن68+مدال نقره، فاطمه انصاری در رده سنی بزرگسال و در وزن 68- مدال برنز، فاطمه طاهری در همین رده سنی و در وزن50-مدال نقره، میتراتقی‌پور در رده سنی بزرگسال و در وزن 68+ مدال نقره و زهرا طرازپور مدال برنز رده سنی جوانان در وزن 61- را از آن خود کردند.

 

ماه رویان شماره : 321