Logo3
عباس رضایی

مسئول کمیته داوران هیات کاراته استان فارس گفت: برای حضورهمه سلیقه در کاراته برنامه دارم.

عباس رضایی که به تازگی و پس از یک دوران پر افت و خیز در داوری کاراته فارس، سکان هدایت کمیته داوران هیات کاراته استان را بر عهده گرفته است، معتقد است برای رسیدن به روزهای پرافتخار کاراته در بخش داوری باید ضمن پرهیز از نگاه حذفی، زمینه را برای حضور همه سلیقه‌ها در کاراته فراهم کرد.


وی حضور در راس کمیته داوران هیات کاراته فارس و آنهم اسطوره کاراته فارس یعنی حبیب اسماعیلی را وظیفه‌ای سنگین دانست که بر دوش او گذاشته شده و گفت: پس از استاد اسماعیلی، آقای خیری‌پور هم هرچه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت تا داوری فارس به روزهای اوج خود در دوران استاد اسماعیلی بازگردد.
رضایی با بیان اینکه کاراته فارس همواره سرشار از استعدادهای فراوان در بخش‌های مختلف بوده است، افزود: داوری نیز این قاعده مستثنی نبوده و فارس همواره در این بخش حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است.
این داور آسیایی با اشاره به برخی تنگ نظری‌ها که در دوره گذشته در بخش داوری در این رشته ورزشی رخ داد، گفت: از این پس درب کمیته دواران روی همه داوران این رشته ورزشی باز خواهد بود.
رضایی با بیان اینکه برای آقایی دوباره داوری فارس در کشور باید در کمیته داوران استان و سیاست‌های کلان آن تغییر ساختاری ایجاد کرد، افزود: برای رسیدن به این هدف ابتدا باید برخی دیدگاه‌های موجود در کاراته را تعدیل بخشید.
مسئول کمیته داوران هیات کاراته استان فارس افزود: وقتی در فارس ثبات داشته باشیم با پرهیز از حاشیه‌ها می‌توانیم نماینده‌ای در شورای داوران فدراسیون کاراته داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی تعادلی میان تعداد داوران رسمی فارس و آنهایی که حضور واقعی در مسابقات وجود ندارد، افزود: یکی از برنامه‌های کمیته داوران در دور جدید سازماندهی داوران در قالب داوران فعال و غیر فعال است.

 

ماه رویان شماره : 321