Logo3
سيروس قهرماني

قهرمان رام كردن شيرهاي وحشي ايران، نتوانست مرگ را رام كند و به آرامش ابدي رسيد. شامگاه يكشنبه 25 بهمن، سيروس قهرماني 78 ساله، بر روي تختي از تخت‌هاي بيمارستان نمازي شيراز جان به جان‌آفرين تسليم كرد.

فرزند مرحوم سيروس قهرماني در اين باره گفت: علت مرگ پدر، انسداد سه رگ از رگ‌هاي اصلي قلب بود و متاسفانه مداواي پزشكان هم كارساز نشد.


حسين قهرماني گفت: پيکر مرحوم سيروس قهرماني را از دروازه قرآن شيراز به سمت باغ وحش شيراز تشييع کرده و در مكاني كه او دوست داشت، به خاك سپرديم.
سيروس قهرماني، سال‌ها در شيراز، ايران و برخي از كشورهاي ديگر جهان، به اجراي نمايش‌هاي محيرالعقول پرداخت و به واسطه روش و منش پهلواني كه داشت، همواره مورد اقبال عموم مردم در شيراز بود. قهرماني كه طي سال‌هاي اخير بارها نام او و باغ وحش منتسب به او رسانه‌اي شد، سال‌هاي سال به رام كردن شيرهاي وحشي اشتغال داشت.
سيروس، رستم دوران كودكي تمام ميانسالان شيرازي محسوب مي‌شود، اكثر مردان ميانسال امروز در شيراز، خاطرات بسيار خوبي از قهرماني‌هاي سيروس در ذهن دارند.
فوت سيروس قهرماني، واكنش‌هاي بسيار گستردهاي در سطح شبكه‌هاي اجتماعي در شيراز و استان فارس در پي داشته است و همه از اين واقعه اظهار تاسف و تاثر كرده و از رستم شيراز، به نيكي ياد مي‌كنند.
سيروس خان در 78 سالگي هنوز چهارشانه و نيرومند بود و حتي در همان حالي که پسرش مي‌گفت: «پزشکان اميدشان را قطع کرده‌اند»، او با لبخندش نشان مي‌داد كه مي‌داند «پهلوان هرگز نمي‌ميرد.»

 

ماه رویان شماره : 323