Logo3
دبیر فدراسیون کشتی

دبیر فدراسیون کشتی گفت: ابهامات در مورد توان فارس در برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی برطرف شده و به طور قطع و در زمان مقرر مسابقات در شیراز برگزار می‌شود.حمید بنی‌تمیم با حضور در شیراز و بازدید از اقدامات انجام شده مسئولان برگزاری مسابقات جام‌جهانی کشتی ‌فرنگی در شیراز تاکید کرد: با توجه به بازدیدی که از امکانات به‌ویژه سالن شهید آیت‌ا... دستغیب داشتیم، اعلام می‌کنم این مسابقات در زمان مقرر به طور قطع در شیراز برگزار می‌شود.

دبیر فدراسیون کشتی پس از امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل ورزش و جوانان استان فارس و فدراسیون‌کشتی درباره تقسیم کار برگزاری مسابقات با اظهار خوشحالی از برگزاری این مسابقات در فارس گفت: فارس مهد تمدن و فرهنگ است و در دادن امتیاز برگزاری هیچ منتی بر سر مردم نداریم.
بنی‌تمیم با بیان اینکه فارس با داشتن قهرمانانی مانند امید نوروزی، برادران گرایی و نصیری و داشتتن مربیانی همچون محمد چمیانی استحقاق میزبانی این مسابقات را داشت، افزود: البته پیگیری‌های مدیر کل اداره ورزش و جوانان فارس و رییس هیات کشتی استان فارس در تحقق و نهایی شدن این تصمیم بسیار موثر بوده است.
وی از حضور 8 کشور صاحب‌نام کشتی‌فرنگی در این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: کشورهای آلمان، ترکیه، آذربایجان، روسیه، بلاروس، اوکراین، ایران و ارمنستان در مسابقات جهانی لاس‌وگاس آمریکا به عنوان کشورهای برتر کشتی که می‌توانند در مسابقات جام جهانی کشتی شیراز شرکت کنند انتخاب شدند.
بنی‌تمیم سهم فدراسیون و اداره‌کل ورزش و جوانان فارس را در استفاده از فضای تبلیغاتی سالن مسابقات را 50-50 عنوان کرد و افزود: در بحث هزینه نیز با استان فارس همکاری لازم را داریم.مدیرکل اداره ورزش و جوانان فارس نیز در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با فدراسیون کشتی گفت: تا 15 اردیبهشت کار تعمیرات سالن برگزاری مسابقات جهانی کشتی را به اتمام می‌رسانیم.
حیدرعلی کامیاب در ادامه اظهار کرد: همکاری استانداری‌ فارس در تامین سخت‌افزار ستودنی است و اگر این حمایت‌ها نبود حتما در برگزاری مسابقات به مشکل بر می‌خوردیم.
وی سپس از افتتاح خانه کشتی با حضور وزیر ورزش طی 10 روز آینده خبر داد و گفت: با توجه به عملیات بازسازی که در سالن شهید دستغیب شیراز انجام می‌شود، به جرات می‌توان ادعا کرد فارس زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات در سطح جهانی را دارد.

 

ماه رویان شماره : 325