Logo3

سرانجام طرح جداسازی بخش‌هایی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس به منظور اتصال این استان به دریای خلیج فارس، به مرحله اجرا رسید. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این زمینه گفت: مصوبه هیئت وزیران مبنی بر اتصال فارس به خلیج فارس وارد مرحله اجرایی شده است.

هادی پژوهش جهرمی، افزود: بر اساس این مصوبه، روستاهای تمبو شمالی، تمبو جنوبی، اکبری، فارسی و سروباش، از دهستان بهدشت بخش کوشکنار شهرستان پارسیان استان هرمزگان منتزع و به دهستان حومه بخش مرکزی شهرستان لامرد فارس الحاق می شود. وی بیان کرد: دولت و شورای عالی امنیت ملی به این نتیجه رسیده‌اند که فارس به دلایل اجتماعی، امنیتی و اقتصادی باید به دریا متصل شود و این موضوع پس از تصویب و ابلاغ، امروز وارد مرحله اجرایی شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: در این میان ممکن است عده‌ای هم قصد تحریک و تشویش اذهان عمومی را داشته باشند که بدون تردید این اقدامات در جهت منافع ملی نیست، زیرا در این تصمیم‌گیری تمام جوانب امر و منافع ملی در نظر گرفته شده است. پژوهش جهرمی همچنین از دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی استان فارس خواست در زمینه رفع نیازهای روستاهایی که به شهرستان لامرد فارس ملحق می‌شوند، همکاری لازم را داشته باشند. گفتنی است طرح جداسازی بخش‌هایی از استان هرمزگان و الحاق آن به شهرستان لامرد در استان فارس در اواخر دولت دهم به تصویب رسید و در دولت یازدهم در حال انجام است. تصویب، پیگیری و اجرای این طرح با حواشی متفاوتی همراه بوده است، اما مسئولان استانی و کشوری تلاش می‌کنند تمام جوانب این موضوع را کنترل کنند.

طرح اتصال فارس به دریا

ماه رویان شماره : 332