Logo3
واکنش جالب استاندار فارس به یک درخواست

استاندار فارس در مراسم بهره‌برداری از ۳۰۸ واحد مسکونی خیرساز در ۴ شهر استان فارس، نسبت به درخواست امام جمعه شهر صدرا واکنش جالبی نشان داد.به گزارش خبرنگار ماه‌رویان در حالیکه امام جمعه شهر صدرا در میانه سخنرانی سیدمحمدعلی افشانی، از وی درخواست کرده بود که همان لحظه کمک‌هایی را برای خیرین مسکن‌ساز تصویب کند، با لحنی آرام خطاب به او گفت: «آن کسی که پشت تریبون تصمیم می‌گرفت دیگر نیست؛ من پشت تریبون تصمیم نمی‌گیرم. می‌رویم بررسی می‌کنیم ولی یقین بدانید که با نگاه کارشناسی، بیش از آنکه اینجا مدنظر خود شماست تصمیم‌گیری و به خیرین عزیز کمک خواهیم کرد.»


وی در واکنش به گلایه‌های «حسام»، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان و انجمن خیرین مسکن‌ساز نیز که گفته بود «اگر وضع به همین صورت پیش رود همانطور که انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس نخستین انجمن در کشور بوده نخستین انجمنی خواهد بود که تعطیل می‌شود»، تصریح کرد: «بدون تعارف بگویم که خود بنده نیز از خیرین پاک و عزیز دلخور شدم از این بابت که اگر خیرین مسکن‌ساز در این حد مشکل داشتند چرا تاکنون مسئله را از طریق استانداری پیگیری نکردند. البته ممکن است پیگیری کرده باشند و مسئولان دفتر من کم‌دقتی کرده‌اند که در هر صورت حتماً این موضوع را برای این انسان‌های پاک‌نیت و نیکوکار
پیگیری خواهم کرد.»
افشانی در بخش دیگری از اظهارات خود نیز از طرح تقاضاهای پرشمار شخصی از سوی مردم، گلایه کرد و افزود: «از اصحاب رسانه تقاضا دارم که از مردم شریف بخواهند وقتی یک مسئولی می‌آید اینقدر به او نامه‌های شخصی ندهید. باور کنید خود من وقتی در جایی وارد می‌شوم تعداد بسیار زیادی نامه و تقاضاهای شخصی به من تحویل داده می‌شود؛ من معتقدم و تأکید دارم که با این روش مردم صاحب نان نمی‌شوند و باید به مردم یاد بدهیم که به‌جای انتظار دیگری را کشیدن، خود تلاش و کوشش کنند تا مسائل به‌صورت ریشه‌ای و عمومی حل شود.»
گفتنی است در این مراسم با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور ۳۰۸ واحد مسکونی خیرساز در ۴ شهر استان فارس افتتاح و ۴۲۹ واحد مسکونی در سلطان‌آباد شیراز کلنگ‌زنی شد.
عطا الله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در این باره با بیان اینکه این 308 واحد مسکونی ویژه اقشار کم‌درآمد در استان فارس با کمک‌های حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) و مشارکت خیران ساخته شده است اظهار داشت: این طرح‌ها شامل پروژه 40 واحدی داراب، پروژه 86 واحدی شیراز، پروژه 142 واحدی یاس صدرا و پروژه 40 واحدی لارستان است.
سیدمحمدعلی افشانی، استاندار فارس در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های این استان نیز گفت: استان فارس با جذب 760 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در بین تمام استان‌ها مقام نخست را کسب کرده است. حال باید تلاش شود که این جایگاه را حفظ کنیم. وی افزود: بانک‌ها در ارائه تسهیلات متعهدانه وارد شدند که تاثیر گذار بوده است و جای قدردانی دارد. افشانی با بیان اینکه هر استانی که بتواند سهم تسهیلات خود را کامل جذب کند می‌تواند به هر میزان بخواهد از سایر تسهیلات باقیمانده هم استفاده کند، گفت: در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به فارس اعتباری برای آبیاری نوین 30هزار هکتار از اراضی استان تخصیص یافت که معادل 14 درصد تعهدات دولت در سال جاری است حال آنکه در برنامه پنج توسعه کل اعتبارات عمرانی فارس چهار درصد بود.

ماه رویان شماره : 340