Logo3
استاندار فارس

استاندار فارس با بیان اینکه بیکاری بزرگترین معضل این استان است، گفت: مهمترين دغدغه، مساله بيكاري و حل اين معضل و ايجاد اشتغال به معني رونق اقتصادي، بالا رفتن ميزان توليد، تنظيم درست چرخه توزيع و فعال شدن همه حوزه‌ها خواهد بود.

سيدمحمدعلي افشاني در ديدار با مسئولان تشكل‌هاي بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي شيراز، با بيان اينكه تحقق اقتصاد مقاومتي، فرايندي بلندمدت و تدريجي است، ادامه داد: اقتصاد مقاومتي لازمه پايداري اقتصاد ايران و نيازمند صبر است.
او يادآور شد: در ابلاغيه مقام معظم رهبري به سران قوا، درون‌زا و برون‌گرا بودن، دانش بنيان بودن، افزايش بهره‌وري و تقويت بخش خصوصي مورد توجه جدي قرار دارد كه در دراز مدت انجام مي‌شود.


افشاني با يادآوري اينكه در هشت سال دولت گذشته، حدود 800 ميليارد دلار درآمد نفت و گاز بوده است، افزود: درآمد نفت و گاز كشور اكنون، حداكثر به 25 ميليارد دلار مي‌رسد و با وجود كمبود اعتبارات عمراني، به صورت مستمر پروژه‌ها را رصد مي كنيم تا در موعد مقرر به بهره‌برداري برسند.
استاندار فارس با اشاره به اين كه برخي بي تدبيري‌ها در مواجهه با مسایل اقتصادي در دولت گذشته موجب كاهش قدرت اقتصادي كشور و از دست رفتن سهم بازار ايران شده است، افزود: در دنياي امروز دفاع از سهم بازار كشور، مهمتر از دفاع از مرزهاي خشكي، مورد توجه دولت‌ها قرار دارد.
افشاني با بيان اين كه روستایيان افرادي پركار، مولد و كم توقع هستند، تصريح كرد: روستایيان را افسران حافظ امنيت مناطق مختلف كشور مي‌دانيم كه بايد براي تقويت و حمايت از آنان تمام تلاش خود را به‌كار گيريم.
وي با اشاره به اينكه تشكل‌هاي غيردولتي، مورد حمايت جدي مديريت ارشد استان فارس قرار دارند، افزود: با جديت از گروه‌هاي جهادي حمايت خواهيم كرد؛ زيرا اين گروه‌هاي غيردولتي با جهت‌گيري ديني به خدمت رساني به مردم مشغول هستند و مسئولان وظيفه دارند با ارایه اطلاعات لازم از آنان پشتيباني كنند.
افشاني با بيان اين كه تلاش زيادي براي افزايش اعتبارات عمراني استان فارس انجام شده است،‌ گفت: خوشبختانه در ديدار با مديران ارشد دولت، بسياري از پروژه‌هاي بزرگ عمراني استان مورد توجه و حمايت قرار گرفته است و نتايج آن در آينده به مردم اطلاع رساني خواهد شد.
استاندار فارس با اشاره به اين كه در زمينه مسایل فرهنگي ديدگاه‌هاي خود را در شوراي فرهنگ عمومي بيان كرده است، تصريح كرد: در اين حوزه معتقد هستيم به‌جاي معلول‌ها بايد به علت‌ها بپردازيم و همه نهادهاي فرهنگي بايد مسئوليت خود را بر عهده گيرند.
وي با تاكيد بر اهميت آموزش و پرورش در جامعه، از توجه ويژه به اين نهاد در زمينه توزيع اعتبارات خبر داد و گفت: براي آموزش و پرورش به صورت هفتگي وقتي اختصاص داده‌ايم و معتقديم با ساماندهي در دو حوزه نيروي انساني و مراكز آموزشي و تنظيم رابطه سه ضلع معلم، دانش آموز و كلاس، مي‌توانيم بسياري از مشكلات اين حوزه را رفع كنيم.
استاندار فارس در بخش ديگري از سخنان خود خواستار توجه به محوريت قانون در جامعه شد و با تاكيد بر اين كه قانون بايد مبناي رفتار ما باشد، گفت: انسان مسلمان بايد بيش از همه ملزم به قانون باشد و تا زماني كه قانون در كشور حاكميت نداشته باشد، بخش اعظم نيروي ما از بين خواهد رفت.
افشاني با بيان اين كه سخنراناني كه مشكل قانوني نداشته باشند و در همه كشور بتوانند سخنراني كنند، در استان فارس نيز حق سخنراني دارند، ادامه داد: اگر كسي مشكل قانوني ندارد مي‌تواند بيايد و صحبت كند و ما نمي توانيم مانع او شويم.
وي با اشاره به اين كه در كشورهاي توسعه يافته، دانشگاه عهده‌دار توسعه علمي و پژوهشي و احزاب متولي فعاليت‌هاي سياسي هستند، گفت: در كشور ما به دليل نبود احزاب قوي در جامعه، اين بار بر دوش دانشگاه‌ها قرار گرفته است.
افشاني با اشاره به در پيش بودن انتخابات مجلس شوراي اسلامي و انتخابات مجلس خبرگان رهبري، گرم شدن فضاي سياسي جامعه را طبيعي برشمرد و افزود: تلاش مي‌كنيم فارس جزو استان‌هاي برتر در زمينه ميزان مشاركت مردم در انتخابات باشد.
استاندار فارس تصريح كرد: بسيج متعلق به همه مردم است و آنها كه بسيج را متعلق به جناح خاصي مي‌دانند نه كشور را شناخته‌اند نه بسيج را.

 

ماه رویان شماره : 322