Logo3
«قلقلی» و 10 اوباش شیرازی، به دام افتادند

فرمانده انتظامی و رییس پلیس امنیت عمومی استان فارس، در گزارش‌های جداگانه از دستگیری افرادی خبر دادند که موجب سلب آرامش شهروندان در کلانشهر شیراز می‌شدند. وی از دستگیری یک شرور سابقه‌دار معروف به «قلقلی» خبر داد که با اقدامات خود، سبب سلب آسایش و آرامش برخی از شهروندان شیرازی شده بود.

سردار احمدعلی گودرزی اظهار داشت: در پی چند مورد شرارت توسط فردی معروف به قلقلی که سبب سلب آسایش و آرامش برخی شهروندان و نیز تخریب اموال دولتی شده بود، دستگیری وی در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی این استان قرار گرفت.
وی ادامه داد: تخریب عمدی منزل، فحاشی، تهدید به مرگ با سلاح سرد، تیراندازی با سلاح کمری، اخلال در نظم عمومی و تیراندازی به سمت یکی از مقرهای انتظامی، از جمله شرارت‌های این فرد شرور بود که در پرونده وی ثبت شده است.
فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: با توجه به شرارت‌های این فرد، ماموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری وی وارد عمل شدند و با انجام تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه او را در یکی از خیابان‌های واقع در جنوب شرقی شیراز شناسایی کردند.
گودرزی گفت: پس از شناسایی محل اختفای این شرور و زیرنظر قرار دادن وی، در فرصتی مناسب ماموران طی یک عملیات غافلگیرانه او را به همراه یکی از همد‌ستانش درحالی‌که با یک خودرو پژو 405 در حال تردد در اطراف مخفیگاه‌شان بودند، دستگیر کردند.
همچنین در خبری دیگر رییس پلیس امنیت عمومی فارس از شناسایی و دستگیری 10 اراذل و اوباش در شیراز خبر داد. سرهنگ علی ذوالقدری اظهار داشت: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده و جرم‌خیز از لوث تحرکات اراذل ‌و اوباش در کلانشهر شیراز، ماموران پس از شناسایی چند محله جرم‌خیز اقدام به پاکسازی این مناطق کردند.
وی ادامه داد: محله کوزه‌گری، ده‌پیاله، خیابان کوچ و قشقایی از مناطقی بود که این طرح در آن مکان‌ها اجرا و در نتیجه 10 نفر از اراذل و اوباش که از پیش شناسایی‌ شده بودند، دستگیر شدند.
رییس پلیس امنیت عمومی استان فارس افزود: این افراد با اقدامات هنجارشکنانه خود نظیر عربده‌کشی، قدرت‌نمایی، ایجاد درگیری و نزاع دسته‌جمعی و فروش موادمخدر، موجبات نارضایتی اهالی محل، ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت برای شهروندان را در این محله‌ها فراهم کرده بودند.

 

ماه رویان شماره : 323