Logo3
اصلاح طلبان فارس

ااصلاح‌طلبان فارس در ميزگرد ايرنا اظهار کردند: حضور حداکثري،آگاهانه و پرشورمردم در انتخابات را مهمترين اصل مي دانيم زيرا اين راهبردمنجربه انتخاب شايستگان و تحقق ارزش‌های حقيقي نظام جمهوري سلامي می‌شود.آنان در اين ميزگرد گفتند: بر اين باور هستيم که مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم در اين رويداد مهم و تعيين کننده، کرسي خانه ملت در اختيار صالحان و شايستگاني قرار می‌گیرد که دغدغه آنها اعتلا و اقتدار و حفظ ارزش‌های حقيقي نظام جمهوري اسلامي است.

 

مردم را به حضور پرشوردر انتخابات دعوت می‌کنیم


ریيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فارس و سخنگوي اين شورا در اين ميزگرد که با هدف زمينه سازي براي حضور گسترده مردم در انتخابات و اطلاع رساني در مورد دیدگاه‌های جناح‌های مختلف در صحنه انتخابات، برگزار شد، گفت: با وجود آن که نامزدهاي اصلي اين جبهه رد صلاحيت شدند و از صحنه رقابت بازماندند ولي ما مردم را به حضور پرشور همراه با شعور در انتخابات دعوت می‌کنیم.
نوذر امامي اظهار داشت: اصلاح‌طلبان فارس را که با يک فهرست مشترک با حاميان دولت و فعالان اعتدال و توسعه در صحنه انتخاباتي حاضر شده‌اند دعوت به وحدت، صلح و آرامش و حفظ ارزش‌های حقيقي نظام جمهوري اسلامي مي‌کنيم.
اين فعال سياسي اصلاح‌طلب گفت: بر اين باور هستيم که انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با پيش بيني حضور حداکثري مردم محقق خواهد شد.
امامی در ادامه افزود: پيشنهاد ما به مردم اين است که راي خود را به نامزدهاي ميانه رو بدهند و نه نامزدهايي که شعار مخالفت با همه دنيا را سر می‌دهند و کندروي و تندروي را در مجلس حاکم می‌کنند.
وي اظهار کرد: حضور نمایندگان با دیدگاه‌های تندرو و افراطي، خسارت‌های زيادي به مجلس شوراي اسلامي وارد می‌کند و از اين رو بايد در انتخابات، انتخابي آگاهانه و همراه با شعور داشت.
ریيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فارس گفت: بر اين باور هستيم که نمايندگان مجلس نهم نقشي را که بايد در زمينه نظارت ايفا می‌کردند، به شکل مطلوب انجام ندادند و در چنين فضايي بود که در هشت سال دولت‌های نهم و دهم، مشکلاتي ناشي از نبود نظارت در کشور به وجود آمد.
وي همچنین ادامه داد: حاميان دولت قبل که مدعي پاکدستي بود بايد امروز پيامدها و مسئوليت اين دولت را بپذيرند.
امامي گفت: تفکر و ديدگاه اصلاح‌طلبان به عنوان قشر عظيمي از جامعه با اين گونه تفکرات مسلط بر تصمیم‌های اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي متفاوت است، تفکر حاکم وضع موجود را می‌پسندند و ما اصلاح‌طلبان مي‌گوييم که بايد وضع موجود تغيير يابد.
رییس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فارس، اصلاح‌طلبي را يک فرآيند و پروسه خواند و گفت: اصلاح‌طلبي را حرکتي موردي و زودگذر نمی‌دانیم و از طرفي انتخابات را مسالمت آميزترين و بهترين روش براي تغيير در جامعه مي دانيم و از اين رو، در پاي صندوق‌های راي حضور می‌یابیم.
امامي افزود: اصلاح‌طلبان اجازه نخواهند داد که جريان رقيب به هدف خود مبني بر مشارکت حداقلي در انتخابات دست يابد و به همين سبب با حضور فعالانه در عرصه انتخابات به دنبال تحقق مشارکت حداکثري هستيم.

رقيب را دشمن نمی‌دانیم


سخنگوي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فارس هم در اين ميزگرد اظهار داشت: اصلاح‌طلبان فعالیت‌های خود را همواره با هدف رعايت استقلال، جمهوريت و اسلاميت نظام و کشور انجام می‌دهند و هجمه‌هایی که عليه جريان اصلاح‌طلبي انجام می‌شود اثر ندارد و اينها سیاست‌های مقابله‌ای نخ نما شده رقيب است.
بهمن حاجات‌نيا، اصلاح‌طلبان را نيروهايي وفادار به نظام و کشور دانست و بيان داشت: افتخار ما اصلاح‌طلبان رعايت اخلاق است، ما از هر شيوه و شعاري استفاده نمی‌کنیم، رقيب را دشمن نمی‌بینیم و در برابر رقيب مبتني بر اخلاق عمل می‌کنیم و
ساختارشکني نمی‌کنیم.
وي ادامه داد: اصلاح‌طلبان هميشه در موضع گيري و صحبت‌های خود، بر حمايت از نظام و ولايت و ارتقاي جايگاه کشور در عرصه بين المللي تاکيد داشته‌اند.این عضو جبهه اصلاحات همچنین اضافه کرد: دولت و مجلس هشت سال يکدست و مشترک بودند اما با اين يکدستي شاهد بوديم اتفاقاتي افتاد که قابل تحمل براي هيچ کس نبود.
سخنگوي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فارس اضافه کرد: افکار عمومي اين مسايل را می‌بیند و اين اتفاقات را بررسي می‌کند، ما نمی‌توانیم افکار عمومي را از فکر کردن منفعل کنيم.
حاجات‌نيا بيان کرد: با توجه به اعتقادات و اهدافي که در درون نظام داريم، سياست واحد جبهه اصلاحات در تمام کشور مبتني بر حضور قطعي و پرشور در انتخابات است.
وی اضافه کرد: امروز حتي در برخي از شهرستان‌های استان فارس به دليل اين که امکان معرفي و رقابت وجود نداشت بدون گزينه وارد عرصه انتخابات می‌شویم.
سخنگوي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات فارس بيان داشت: مديريت حاکم بر شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات يکي از بهترين رفتارهاي مديريتي خود را در فعاليت اصلاح‌طلبان در دوره‌های گذشته انجام داد، در کل کشور سياست اينگونه بود که تمام تفکرها و احزاب اصلاح‌طلب با يک فهرست واحد وارد عرصه شوند.
حاجات‌نیا بيان کرد: در استان فارس، ليست شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات با هم تجميع شده و يک ليست واحد را معرفي کرده‌اند که اين بيانگر عقلانيت سياسي و هماهنگي اصلاح‌طلبان فارس است.
وي، حضور نيروهاي افراطي در مجلس را يک سم مهلک دانست و گفت: کانديداهاي ما اگر وارد مجلس شوند بناي چوب لاي چرخ دولت گذاشتن ندارند بلکه هدف آنها حمايت از دولت است، دولتي که مورد تاييد رهبري است و در تمام سیاست‌ها هماهنگ با نظام و براي تحقق خواست و اراده مردم حرکت کرده است.
دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي همزمان با انتخابات مجلس خبرگان رهبري، روز جمعه هفتم اسفندماه سال جاري برگزار خواهد شد.
استان فارس در انتخابات مجلس شوراي اسلامي 15 حوزه انتخابيه دارد که کانديداهاي مختلف براي تصاحب 18 کرسي اين استان در مجلس به رقابت خواهند پرداخت. اصلاح‌طلبان سرانجام پس از مذاکرات متعدد با حاميان دولت در استان فارس، ليست مشترکي را شامل فرجالله رجبي، بهرام پارسايي، مسعود رضايي و علي اکبري ارائه کرده که در روزهاي اخير نام ليست اميد شيراز بر آن اطلاق شده است.

 

ماه رویان شماره : 324