Logo3
پرده‏برداري پليس فارس  از پولشويي 12 ميلياردي

فرمانده انتظامي استان فارس از كشف پرونده پولشويي به ارزش 120 ميليارد ريالي و دستگيري متهم تحت تعقيب به اتهام حمل و نگهداري دو تن و 500 كيلوگرم موادمخدر خبر داد.سردار احمدعلي گودرزي در جمع خبرنگاران گفت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادي پليس آگاهي استان فارس در مهرماه امسال رسيدگي به يك فقره پرونده پولشويي را در دستور كار خود قرار دادند.

وي ادامه داد: ماموران ضمن هماهنگي با مقام قضایي و انجام اقدامات فني و اطلاعاتي مشخصات متهمان اين پروند را اخذ و با رصد اقدامات مالي انجام شده توسط 15 نفر از مراودين مالي در اين پرونده، مشخص شد 6 نفر از آنها ساكن استان فارس و مابقي در استان‏هاي شرقي كشور زندگي مي‏كنند.
فرمانده انتظامي استان فارس افزود: پس از بررسي سوابق متهمان اين پرونده، مشخص شد برخي از آنها داراي سابقه كيفري در زمينه خريد و فروش و قاچاق موادمخدر است.
گودرزي اظهار کرد: در اين راستا متهم اصلي اين پرونده به نام «الف -م» كه به اتهام حمل، نگهداري و خريد و فروش 2 تن و 500 كيلوگرم موادمخدر تحت تعقيب مراجع قضایي و انتظامي استان فارس بود با رصدهاي اطلاعاتي به همراه يكي از اشرار سابقه‏دار منطقه شرق كشور به نام «ج -م» در شيراز، شناسايي و دستگير شد.
فرمانده انتظامي فارس گفت: از اعضاي اين باند 120 ميليارد ريال پولشويي از طريق معامله موادمخدر كشف و متهمان پس از تشكيل پرونده با معرفي به مقام قضايي با قرار بازداشت روانه زندان شدند.
به گزارش ماه‌رویان، اواخر ماه گذشته نیز فرمانده انتظامی شهرستان گراش از دستگیری کارمند یکی از بانک‌های این شهرستان به اتهام اختلاس 132 میلیارد و 730میلیون ریالی و تحویل وی به مراجع قضایی خبر داده بود.
به گفته سرهنگ علی بابایی به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر اختلاس یکی از کارکنان یک بانک در گراش این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفته بود و ماموران پلیس با بکارگیری شگردهای پلیسی از صحت موضوع مطلع شدند. سرانجام با شناسایی محل اختفای کارمند مذکور متواری شده و دستگیری و اعلام جرم علیه وی، کارمند مجرم بانک، روانه زندان شد.

 

ماه رویان شماره : 325