Logo3
جمع‌آوری 6 هزار بی‌خانمان طی 11 ماه

رییس اداره پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی شهرداری شیراز گفت: 70 درصد بی‌خانمان‌های جمع‌آوری‌شده در سال جاری معتاد به موادمخدر بوده‌اند.عباس علی‌ذاکر در هشتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شیراز اظهار داشت: در 11 ماهه امسال 6 هزار و 14 بی‌خانمان توسط اداره پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی شهرداری شیراز جمع‌آوری شد.

وی در ادامه افزود: در این میان 355 نفر از این افراد متقاضی کار بودند که 195 نفر آنان اکنون صاحب‌ کار شده‌اند و دوباره به آغوش خانواده بازگشتند.
این مسئول با اشاره به اینکه اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهرداری شیراز قراردادهایی با بخش خصوصی برای پذیرش معتادان دارد، اعلام کرد: از 18 اسفندماه جاری تا 31 اردیبهشت‌ماه 95، کار نگهداری معتادان ولگرد در مراکز پیش‌بینی‌شده شهرداری شیراز انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه این مراکز ظرفیت نگهداری 700 معتاد را دارد، تصریح کرد: پس از پایان اردیبهشت‌ماه 95، این معتادان به مرکزی که شهرداری شیراز در دهکده سلامی این شهر برای آنان تدارک دیده است، منتقل خواهند شد.
همچنین مدیر اجرایی شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه اعتیاد با کشیدن قلیان آغاز می‌شود، افزود: قلیان‌خانه‌ها در شیراز رونق گرفته است اما مراکز مربوطه توجهی به این موضوع نمی‌کنند.
محمدمهدی یقطین در ادامه افزود: مغازه‌های قلیان‌کشی مانند قارچ رشد می‌کنند و به‌راحتی پروانه کسب می‌گیرند که اتاق اصناف باید در این موضوع ورود کند.
وی اظهار داشت: باید از سوی ادارات، ارگان‌های مربوط و رسانه‌ها در زمینه مبارزه با موادمخدر تبلیغات نامحسوس صورت گیرد.
یقطین خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز برای راه‌اندازی مرکز نگهداری آسیب‌دیدگان اجتماعی در دهکده سلامی این شهر 3 میلیارد تومان هزینه کرده است.

 

ماه رویان شماره : 326