Logo3

مدیرکل هواشناسی خوزستان

از خریداری تجهیزات اندازه‌گیری و سنجش آلاینده‌ ها به منظور تهیه و جمع‌آوری اطلاعات و پردازش داده‌های مربوط آلودگی هوا در خوزستان خبر داد. کورش بهادری گفت: این تجهیزات که ساخت کشور آلمان است شامل سه سامانه سنجش باران‌های اسیدی ، گازها و اندازی‌گیری میزان گرد و غبار است و هم اکنون در محوطه بیرونی هواشناسی خوزستان توسط متخصصان و کارشناسان در حال نصب است.
وی گفت: برای خرید و نصب این تجهیزات 20میلیارد ریال از محل اعتبارات متمرکز سازمان هواشناسی کشور پرداخت شده است. سامانه سنجش باران های اسیدی برای نخستین بار در کشور در هواشناسی خوزستان نصب و راه‌اندازی می‌شود. بارش موسوم به باران اسیدی در سال‌های 92 و 93 در اهواز که منشا آن به طور دقیق مشخص نشده و بیش از 20 هزار نفر را راهی بیمارستان‌ها کرد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان ابراز امیدواری کرد با نصب
و راه‌اندازی تجهیزات جدید و پیشرفته سنجش باران‌های اسیدی، گازها و گرد و غبار، بستر لازم برای انجام مطالعات
علمی و دانشگاهی هشدار به شهروندان برای آمادگی و مقابله و کنترل آلایندگی‌ها در کلانشهر اهواز فراهم شود.

 

انتصاب دادستان عمومی و انقلاب اهواز


آیت‌اله صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه در حکمی
دادستان عمومی و انقلاب اهواز را منصوب کرد. رییس این قوه، با صدور حکمی عباس حسینی پویا، معاون قضایی رییس کل دادگستری استان خوزستان را به سمت دادستان
عمومی و انقلاب شهرستان اهواز منصوب کرد.
رییس دستگاه قضا در بخشی از حکم دادستان اهواز آورده است: امید است با در نظر داشتن اهمیت امر قضا و مسئولیت‌های سنگین ناشی از آن اجرای عدالت اسلامی و رسیدگی به محرومان و ستمدیدگان و حمایت از حقوق مشروع مردم را سرلوحه خود قرار داده و در انجام وظایف الهی با رعایت دقیق موازین شرعی و قانونی و همراه با سرعت لازم موفق و موید باشید.